VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 06 October 2023 22:31:17

0 Yorum

Kez Okundu.

Temelli Hakkında Soruşturma Açıldı

Temelli Hakkında Soruşturma Açıldı

H24/ siyaset 

 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, YSP Muş Milletvekili Sezai Temelli hakkında, Rojava’daki operasyonlara ilişkin yaptığı açıklamalar nedeniyle soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eski Eş Genel Başkanı ve Yeşil Sol Parti Muş Milletvekili Sezai Temelli hakkında re'sen soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Temelli hakkında soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Temelli'nin dün yaptığı basın açıklamasında sarf ettiği sözlerin ardından TCK'nın 301. maddesi gereğince soruşturma başlatıldığını duyuran Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı açıklamasında, şöyle denildi:

"28. Dönem Milletvekili Sezai Temelli'nin; Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütlerine yönelik olarak gerçekleştirdiği operasyonlara ilişkin 05.10.2023 tarihinde basına yaptığı açıklamaların 5237 Sayılı TCK'nun 301. maddesi kapsamında suç unsuru içerdiği değerlendirildiğinden, adı geçen milletvekili hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca re'sen soruşturma başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." Temelli, katıldığı bir televizyon programında Türkiye Savunma Bakanlığı’nın Rojava’ya yönelik düzenlediği operasyonlar ile hava harekâtları hakkında, "Savaştan beslenen bir zihniyet her türlü saldırıyı ısrarlı bir şekilde sürdürüyor.

Olan Kürt halkına, Kürt çocuklarına oluyor çünkü hedef Irak ve Suriye Kürdistan'ıdır" diye konuşmuştu. Temelli ve CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun da aralarında olduğu 4 vekil hakkındaki dokunulmazlık fezlekeleri, 2 Ekim günü Meclis'e sevk edilmişti. Meclis Başkanlığı, tüm dosyaları Karma Komisyon’a sevk etmişti.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER