VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 29 February 2020 13:40:04

0 Yorum

Kez Okundu.

Mesut Hoca ve sürgün Anatomisi

Mesut Dağdağan Hoca ve Sürgün

Sürgünler ve Atamalar

Mesut DAĞDAĞAN Hoca

Selat ve Selam O'na, Hazreti Muhammed (s.a.v)'e olsun Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır. Hadisi şerifinde gösterdiği Prensiplere nail olmak ümidiyle.

Şehid Metin YÜKSEL'in "En büyük Ibadet Hakkı Mudafaa etmektir" sözleri halen kulaklarımızda ve bizlere yol göstermektedir.

Mesut Dağdağan Hoca ve Sürgün

1990 yıllarda Genç bir Kuran Talebesi olarak kendisini  tanırım. Mesut Dağdağan Hafızlık eğitimi alırken, bizler MGV de hizmetlerde bulunuyorduk.1990 yıllarında Tatvan da yeni açılan Tatvan Devlet Hastanesi şantiye işçilerinin namaz kılması için hastanenin karşısında, küçük bir mescit olarak karşısında yer tahsis edilmişti.

Hastane açıldıktan sonra personel ve vatandaşların buraya rağbet etmesi sonucunda küçük mescit biraz daha büyümeye, büyutülmeye gerek duyuldu. Caminin imamı Fahri imam ''Koçer Kemal Hoca'' idi. Bazen de imam hatipli imamlar arada bir namaz kıldırmaya giderlerdi.

1997 de göreve başlayan ise artık Genç Kuran Talebesi Hacı Osman Dağdağan'ın oğlu Mesut Dağdagan( Adabağ) Saadet Camii imam hatibi olarak atanmıştı. Cuma günleri hutbelerini dinlemek için insanlar özellikle camiye akın ediyordu.

Mesut Hoca Saadet camisinde sadece namaz kıldırmaya değil, aynı zamanda Tabi olduğu Kuran öğretmeni Süleyman Hilmi Tunahan (K.S) gibi ders verip talebelerine hakkı öğretmek aşkıyla görev yapıyordu.

Saadet camisi ve 28 Şubat Darbesinin yıl dönümünde olmamız hasebiyle 1997 yıllarından itibaran kuran hizmeti vermekte artık kolay değildi. Saadet camii'si derneği kurularak talabeler kuran-ı hifz ederek calışmalar devam ediyordu.

Cami'nin yanında Eczanelerin üst katları Yüksekokula ait kız yurdu idi. Mesut Hoca'nın vaazları, bazı kız öğrencileri de rahatsız etmişti, Mesut Hocadan Şikayetçi olmuşlardı.

Mesut Hoca Adabağ ailesinden olup Maaşa ihtiyaç duyulacak bir şahsiyet değildir. Tatvan'da Petrol, insaat ve Avm'si olan bir aile'nin müntesip biridir. Bir çok istihdamla insanlara iş veren bir ailedirler.

Tatvan da yüzlerce hafızın yetişmesinde büyük emeği olan vazifesinin dışında gece gündüz çalışıp toplumun ve özellikle gençlerin ihyasına büyük emek sarfeden gününü gecesini kuran hizmetine adıyan Kıymetli bir Hocadır Mesut Hoca!

İmam Hatibi olduğu Saadet Camiisinin imarını yaptırmaya sebep olup, Selçuklu mimarisinde camiyi adeta Külliyeye çevirerek Genç kız ve erkek olmak üzere binlerce öğrenciye Kuran-ı kerimi sevdirdi. ögretti.

Klasik imam hatipli imamlar gibi değil, bir davası ve sevdası olan ifrad ve tefritten uzak bir mümin olarak hem cemaatine hem Kültür mahallesi başta olmak üzere toplumda güzel işlere sebep oluyordu.

Bitlis tv de ilmi-hal isimli 15 Günde bir canlı yayınlanan fazilet medeniyeti isimli program ile gönüllerde yer etmeye başlamıştı. Programında hem gelen sorulara cevap veriyorken, yozlaştirmaya ve müslümanların seküler hallerine itiraz ediyordu.

Saadet Camii Derneği faaliyetleriyle, Hayır kermesleri ve bir çok organizasyon ile Hizmetlerini yapmaktaydı.

HOCA'NIN ACI GÜNÜ VE SÜRGÜN EMRİ

24 Haziran seçimleri ve Türkiyede maalesef aldatan ve aldatılan kesim ilk öncelikle Akp kurmayları idi. 15 Temmuzdan sonra binlerce insanın işten atılmasına sebep olan durumlar ortadaydı. 15 Temmuzdan sonra cemaatlere itibar edilmemekle beraber toplum ciddi travmalar geçiriyordu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Dünya Kadınlar Günü Programı'nda

İslam'ın güncellenmesinin gerekliliğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Siz İslam'ı 14 asır öncesi hükümleri ile bugün uygulayamazsınız. "Din Güncellenmelidir" sözlerine itirazı ve Ak partiye Oy vermeyen cemaatler üzerinden, Hocaya da 24 Haziran kin ve öfkesiyle rövanş aldırmak iştendi. Hoca'nın Müslümanlara telkin ve kardeşlik çağrıları bazı vekilleri rahatsız etmişti.

28 şubatta Çevik Bir'in yapmadığı uygulamalar, maalesef Alnı secdede eşi başörtülü vekiller ve Bitlisli olmayan Angos vekil tarafından uygulamaya geçilerek Mesut Adabağlı Hoca Gümüşhane 'nin Kelkit ilçesine Sürgüne gönderildi. Kelkit Akparti seçmeninin çok olduğu fanatık bir ilçedir. Tayin yeri de kasten seçilmiş bir yer idi.

Tatvan ilçe müftülüğü ve Bitlis il Müftüsü Geylani'nin imzasıyla 05.02.2019 tarihinde resmî evraklarıyla tayini yapıldı.

3 Yıldır Kanser tedavisi alan eşinin vefatı ve 3. gününden sonra taziyeden sonra Ilk sürgün yeri olarak sürgüne gönderildi. Hoca gittiği yerde insanlara din ve islamıanlattıkça kelkit'lilerde hocayı sevmeye başladılar.

Hoca'nın yer, il, memleket  sıkıntısı yoktu.Hocayı bekleyen 3 Evlat ve taze olan Hanımının verdiği acısı ve en önemlisi 1 yıla yakındır bıraktığı Camiisinde yetiştirilecek çocuklar derdi vardı. Hocanın en önemli derdi Kuran ve ögrencileri idi.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Gümüşhaneye "sürgün" edilmişti. Buna karşı dava açtı ve mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verip ,dava sonuçlanıncaya kadar tekrar eski görev yeri saadet camisine iadesine karar verdi.

Tatvan'da görevine dönen ADABAĞLI'YA Bu kezde 2.sürgün haberi geldi bu kez Mardin ve Bir arabanın dahi giremediği katırların temizlik personeli olarak çalıştığı daracık sokakta ve küçücük bir tarihi camiye sürgüne gönderilmesi emri verilmiş durumdadır.

Bitlis ile ilgili her zaman güzellikleri, tarihini ve Kadirşinaz insanını yazdık yazacağız da her zaman...

Satılık gazeteci müsveddeleri değiliz, kadro, ihale isteyen susan bir yayın grubu olmayacağız sayın vekiller. Öncelikle Ölüm var! Allah var Mazlumun Ahı indirir Şahı! diyeceğiz.

Haksızlık karşısında susumayın, yoksa şerefinizi de kaybedersiniz. İmam Ali (r.a)

Üstad Bediüzzaman hayatını hep sürgünlerle geçirmiştir. İskilipli Atıf Hocalar yine sürgün ve idamlar ile nihayetinde Şehid oldular. Süleyman Hilmi Tunahan Hazrretleri de Kuran öğrettiği için Chp zihniyeti kendisine zülüm etmişken, yaptığınız bu uygulamalarla hep beraber chp'den bir farkınız varmıdır.

Alimler ve Dava ehli olanlar için, dünya bir gül bahçesi değil bir imtihan ve sürgün yeridir zaten. CHP bugün yok, Akparti ve Troller Allah, Kuran diyerek, vatan millet diyerek, Takiye yapmak suretiyle 16 Yıldır zaten her türlü melaneti yaptınız.Allah adına kandırdığınız vatandaşa, şimdide Yallah diyerek toplumda maalesef makas açmak suretiyle hassas yerlere bilerek yada bilmeyerek zarar vermektedirler.

Personel alımından, ihalelere, Yer üstünde ne varsa, yer altında da müdahale ederek duymaz bir hırs ile sayın vekil ve asıl Fetullah Gülen ile Resim çektiren Demiröz efendiler başka yerde bozağ aramanıza gerek yok... sizden iyi fetocü de vatan millet düşmanı olmadı.15 Temmuz sonrası kısmen Ulusalcılar ve Mhp ile yürüyen siyasal iktidar sonrasinda avrasyacilarla birlikte susturmak için Çalışan, dirayetli kimselere musamaha göstermemektedir. Kimisini zindana, kimisini sürgüne göndermektedir.

Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sakın ha sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun. Bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.(Maide-8)

Adabağlı,Öğrendik ki, mahkeme kararına rağmen bu defa Mardin iline tekrar ""sürgün" edilmiş.

Intikam hırsıyla idarecilik ve siyaset yapılamaz.Derdiniz nedir Allah aşkına. Yaptığıniz hata mahkemeden daha yeni dönmüşken, hata yaptığınız tescil edilmişken ne istiyorsunuz bir imamdan

Anladik, Allahtan korkmuyorsunuz peki kuldandamı utanmıyorsunuz... Hangi duygunuzu Mesut Hoca üzerinden tatmin etmeye çalışıyorsunuz. Bir memurun hayatını ,düzenini alt üst etmeye ne hakkınız var? Beddua almaktan korkmuyor musunuz? diyecez ama hiç önemi yok çünkü Allah kimseyi gafil etmesin hidayetini karartmasın.

Madem bu kadar güçlüsünüz, bu gücünüzü niye memleketin dertleri için kullanmıyorsunuz da Memleket insanımızın güzel bireylerini ya ötekileştirerek yada sürerek mi çalışkan oluyorsunuz! Mesut Hoca gibi bir eğitimci kaç güzel memleket evladını da partileri içinde ilerlemesini istemedikleri için bıktırarak görevlerini pasifize ederek neyi amaçlıyorlar.

Tatvan da yüzlerce hafızın yetişmesinde büyük emeği olan vazifesinin dışında gece gündüz çalışıp toplumun ve özellikle gençlerin ihyasına büyük emek sarfeden gününü gecesini, kuran hizmetine adıyan değerli hocamıza zülmediyorsunuz! Yanlış yoldasınız Beyler!

Mesut Hocanın arkasında Dua vardır. Para almadan yetiştirdiği Hafızlar var hani. Sizin ise arkanızda Beddua var! Bir memleketin kaderi üzerinde ihanetleriniz var. Sultan Süleyman'a kalmayan bu dünya sizlerede kalmayacaktır. Zalim olmaktansa mazlum olmak daha iyidir.

Allaha emanet olun

 

 

Kudüs Konulu STK'ların programında Konuşması

Talebeleriyle Ders yaparken

Kabe i Muazzama da 

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER