VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 02 January 2021 13:24:25

0 Yorum

Kez Okundu.

KASIM SÜLEYMANİ’NİN 1. ŞEHADET YILDÖNÜMÜ!

KASIM SÜLEYMANİ’NİN 1. ŞEHADET YILDÖNÜMÜ!

Özlü Söz:

Mektebi şahadet olamayanın korkusu vardır. Şahadeti saadet sayan bir millet muzafferdir.

İMAM HUMEYNİ

_________________ 0 _________________

Siyaseti ticaret gibi görüp ABD’yi dört yıl deli misali yöneten Trupm’ın emri ile İranlı General Kasım Süleymani ve Mehdi Mühendis 3 Ocak 2020 tarihinde Irak’ın başkenti Bağdat havaalanında şehit edildi. ABD ve İsrailin İslam coğrafyasındaki oyunlarını bozan ve onlara karşı Filistinlilere hem silah hem para yönü ile destek veren Süleymani gerçek bir mücahit ve gerçek bir kahramandı.

Onun şahadeti iman ehlini üzerken ABD ve İsrail ile işbirliği içinde olanları sevindirmişti. Özellikle sosyalist Kürtler ve onların şemsiyesi altında İslami görünenler ABD ve İsrail ile işbirliği içinde olmalarına bakmaksızın Kasım Süleymaniyi Kürtleri katletti propagandası ile nefretlerini kustular. Kürtlere devlet vaadi ile işbirliğine giren emperyalist ABD ve Siyonist İsrail’in yalan ve oyunlarına devlet özlemi ile kananlar Kasım Süleymani ve Mehdi Mühendisin şahadetlerine sevinmişlerdi.

Gerçeği görmek yerine ABD ve İsrail menşeli işbirliği ve yalanlarına inanan bu güruhtan bir beklenti yok aslında. Çünkü 80’li ve 90’lı yıllarda bir ağızdan “Kahrolsun Amerika Emperyalizmi” diyen bağıran kesim bugün ne yazık ki ABD hayranı olmuşlardır. Onların tek derdi devlet olabilmek için ne gerekiyorsa yapmaktır. Onların Irak ve Suriye’de ABD ile işbirliğine girip oyunlarının bozulmasını Kasım Süleymaniden bildikleri için katil olarak ilan ettiler. Bırakın şehid olarak anılmasını katil diyerek hakaret ettiler…

Kasım Süleymani kimdir kısaca hayatına bir göz atalım…

Kasım Süleymani, 11 Mart 1957’de İran’ın Kirman eyaletindeki Rabor şehrinde doğdu. Yoksul bir ailesi olan Süleymani, ailesinin borçlarını ödemek için genç yaşlarında çalışmak zorunda kaldı ve bu dönemde Kirman’a taşınıp inşaatlarda çalışmaya başladı. İşten kalan zamanlarda spor yapmaya özen gösterirdi ve Hüccet Kamyab isminde yerel bir vaizin sohbetlerine katıldı. 1979 yılındaki İran İslam Devrimi’nin ardından kurulan İran Devrim Muhafızları Ordusu’na katıldı. Askerî alanda etraflıca eğitim almamasına rağmen ordu içinde kısa bir süre içinde yükselmeye başladı. Muhafızlığının ilk zamanlarında, İran’ın kuzeybatısında ve Batı Azerbaycan Eyaleti’nde bir Kürt ayrılıkçı ayaklanmasının bastırılmasında görev aldı.

İlk önemli görevlerinden biri, İran-Irak Savaşı başladıktan sonra Kirman’daki erkekleri bir araya toplaması ve askeri eğitim vermesidir.

Özellikle Şiiler arasında cesur bir asker olarak bilinen Süleymani, 23 yaşındayken 41. Sarallah Tümen Komutanı olarak vazifelendirildi.

Savaş sona erdikten sonra, 1990’lı senelerde, Kirman Eyaleti Devrim Muhafızları komutanı oldu.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

1998 yılında Ahmed Vahidi’den sonra, İran Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı olarak vazifelendirildi. Doğrudan İran lideri Hamaney’e bağlı hareket eden Süleymani, 1998’den bu yana İran’ın ülke dışındaki askeri-istihbari operasyonlarından sorumlu Kudüs Gücü’nün komutanlığını yürütüyordu.

Kasım Süleymani İslami davaya inanmış bir neferi olarak İran İslam İnkılâbının devamı ve korunmasının yanı sıra Kudüs davasının yılmaz bir komutanı olarak çok görev üstlendi. Onun bu konudaki çalışma ve başarısı ABD ve İsrail’in çok gözüne battığı için en üst düzeyde katli için karar verildi.

Filistin için neler yaptıklarını Filistinlilerin beyanlarından öğrenelim.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, El Meyadin tv’de Kasım Süleymani’nin Filistin direnişine desteği ile ilgili gelen soruya şu yanıtı verdi; “Rus yapımı Kornet füzelerini Esat’tan alıp Hızbullah-İsrail savaşında kullandıklarını ve daha sonra Süleymani bu füzeleri Hamas ve İslami Cihada ulaştırdı. Esat’a bununla ilgili bilgiyi verdik. Diğer bir yandan Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri Ziyad Nahle, Kasım Süleymani’nin ABD tarafından şehit edilişinin yıldönümünde yayınladığı mesajında ”Siyonist İsrail’in başkentini vuran füzeleri Gazze’ye Şehit Kasım Süleymani ulaştırdı” dedi.

Siyonist İsrail’in İslam coğrafyasındaki bütün plan ve projeleri ABD ile birlikte yaptığı gerçeği karşısında onların bu oyunlarını bozan İran İslam Cumhuriyetidir. Irak ve Suriye topraklarına her türlü askeri güç ve silahla çöreklenen ABD’nin herkesçe bilinen iki hedefi vardır. Biri İsrail’in güvenliği diğeri de enerji kaynaklarıdır. Kuzey Irak ve kuzey Suriye’de suni bir Kürt devleti kurarak Lazkiye limanın da dâhil edilmesi ile doğal gaz ve petrol sevkiyatını buradan ülkesine götürmektir.

İran onların bu oyununu bozmak için BM’de veto hakkına sahip olan Rusya ve Çin’in olaya dâhil edilmesi stratejisi izleyerek oynanan oyunun mecrası ve gidişatını değiştirdi. Suriye’de Esad rejiminin kısa sürede yıkılıp Emavi Camisinde namaz kılmayı bekleyenlerin hevesleri kursaklarında kaldı. İşte bu oyunun bozulması için İran’ın devreye girmesi ve General Kasım Süleymani’nin büyük rol alması hesapları altüst etti. Özellikle sosyalist Kürtlerin ABD ve İsrail ile işbirliğine girmesi ile oynanan oyunun Kasım Süleymani tarafında bozulması ABD için hedef sosyalist Kürtler için katil olarak anılmasına yol açtı.

ABD, İsrail ve sosyalist Kürtlerin nefretini kazanan Kasım Süleymani İslam uğruna büyük mücadelelere girmesi onun sadece davasına ne kadar büyük bir gönülle bağlandığını gösterir. Cenazesine milyonlarca insanın katılıp sahip çıkılışı unutulmayacak bir gövde gösterisine dönüşmüştü.

Kasım Süleymani’nin şahadetinin 1. Yıldönümünde sıcak gelişmeler oluyor. Kasım Süleymani'nin ölüm yıl dönümü yaklaştıkça ABD-İran gerilimi giderek yükseliyor. ABD'nin İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı olan Süleymani'yi suikast sonucu öldürmesinin yıl dönümünde karşılıklı sert açıklamalar gelmeye devam ediyor.

ABD’nin provokasyon amaçlı olarak B-52 savaş uçaklarını bölgeye gönderdiğini öne süren İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’ten sonra, bir çarpıcı açıklama da İran Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı İsmail Kaani’den geldi. Süleymani için düzenlenen anma töreninde konuşan Kaani, İran’ın intikam almaya hazır olduğunu söyledi. Kaani, “ABD’nin yaptıkları Kudüs Gücü’nü direniş yolundan döndüremeyecektir. İşlediğiniz suçların intikamını alacak kişi evinizin içinde olabilir” ifadelerini kullandı.

Gelişmeler ileride büyük bir savaşın olacağının sinyallerini veriyor. Bugüne kadar İsrail’in yaptığı vahşi uygulama, katliam ve pervasızlıklar asla yanına kâr kalmayacağının korkusunu taşıyor. Hz. Peygamber (sav)’in gerek hadisinde buyurduğu gerekse Kuranın İsra Suresi 4. Ayetinde beyan buyrulan Yahudilerin yok olacağı günün yaklaşıyor olması sıcak gelişleri de beraberinde getiriyor. En iyisini Allah bilir ve biz O’na tabiyiz…

Zafer inananlarındır ve zafer yakındır… Selam ve dua muvahhit mücahitleredir…

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER