VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 06 November 2021 17:51:30

0 Yorum

Kez Okundu.

Mustafa ŞEN  Bizim de hatalarımız var

 

Mustafa ŞEN  Bizim de hatalarımız var

AK Parti’den ’yüksek enflasyon’ açıklaması: Bizim de hatalarımız var

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, enflasyonun seyriyle ilgili "Hükümet olarak yapmış olduğumuz bir yanlış yok mudur, olabilir. Biz de insanız, hata yapmış olabiliriz. Nasıl daha önce düşürdüysek aynı şekilde bu enflasyonu düşüreceğiz" şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Merkezi Ar-Ge ve Eğitim Başkanlığı'nca düzenlenen Teşkilat Akademisi Kırşehir Eğitim Programı'na katılmak için kente gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki program öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Muhalefet sürekli erken seçim bekliyor, sizin bir öngörünüz var mı, Sayın Cumhurbaşkanımızın ekonominin düzeleceği yönünde açıklamaları var, bu yönde çalışmalar var, siz ne düşünüyorsunuz?" şeklindeki sorularına karşı Şen, Türkiye'de erken seçim ihtiyacı olmadığını belirtti.

 

'MUHALEFET, ERKEN SEÇİM DİYE BOŞ LAF ÜRETECEĞİNE POLİTİKA ÜRETSİN'

Türkiye'nin son 20 yıldaki faaliyetlerinden birinin, seçimleri zamanında yapmak olduğunu söyleyen Şen, şunları söyledi:

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

"Bu anlamda şunu rahatlıkla söylemek lazım ki bu seçimin de zamanında olması gerekiyor. Yani takvim neyi gerektiriyorsa seçim yapmak lazım. Muhalefetin yaptığı başka bir iş olmadığı için söylem ve laf üretiyor seçim diye. Sanki daha önce girdikleri herhangi bir seçimi kazanmışlar gibi. Öyle bir şey yok, yine kaybedecekler. Boş söylem üretmek yerine politika üretseler de memlekete bir faydaları olsa diye düşünüyorum, kendilerine tavsiye ediyorum."

 

'ENFLASYONU AK PARTİ DÜŞÜRDÜ'

Türkiye'de AK Parti öncesi dönemlerde yüzde 100'lerin üzerinde enflasyonların yaşandığını söyleyen Şen, "Bu memlekette yüzde 149'luk enflasyon hatırlarım. Enflasyonu AK Parti aldı bir yerlerden, yüzde 5-6'lara kadar, 7-8'lere kadar geriletti. Çeşitli küresel sebepler, bunun içinde pandemi de var, başka şeyler de var, şöyle ki Avrupa Merkez Bankası'nın basmış olduğu avrolar, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası'nın basmış olduğu dolarlar dünyayı kasıp kavurdu" dedi.

 

'BİZ DE İNSANIZ, HATA YAPMIŞ OLABİLİRİZ'

Ekonomik gelişmelerde bunların da etkisinin olduğunu ifade eden Şen, şöyle devam etti:

"Hükümet olarak yapmış olduğumuz bir yanlış yok mudur, olabilir. Biz de insanız, hata yapmış olabiliriz. Fakat bütün bunları bir bütün halinde görmeden ekonomide sıkıntı var, bir bozukluk var demek çok da doğru değildir. Ama bizim de ekonomide bir sıkıntı varken onu görmememiz doğru değildir. Dolayısıyla iki taraftan bakmak, hakikat neyse onu söylemek lazım. Nasıl daha önce düşürdüysek aynı şekilde bu enflasyonu düşüreceğiz. Vatandaşımızın sıkıntısının farkındayız. Ama daha önce biz bunu zaten yapmışız, enflasyonu düşürmüşüz, tek haneli rakamlara çekmişiz. Yine yapacağız kısa zamanda. Bunu hep beraber yaşayacağız inşallah."

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER