VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 12 March 2024 01:17:15

0 Yorum

Kez Okundu.

Tunç Türkiye’de Tutuklu Casus Sayısını Açıkladı

Tunç Türkiye'de tutuklanan casus sayısını açıkladı

H24/ Gündem 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, basın mensuplarının sorusu üzerine, dış istihbarat servislerine yönelik Türkiye'de gerçekleştirilen operasyonlara dair değerlendirmede bulundu. Bakan Tunç Türkiye'de tutuklanan casus sayısını açıkladı

 Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, basın mensuplarının sorusu üzerine, dış istihbarat servislerine yönelik Türkiye'de gerçekleştirilen operasyonlara dair değerlendirmede bulundu.

Basın mensuplarının Türkiye'de yakalanan dış istihbarat servisi üyelerine yönelik son gerçekleştirilen operasyonlar hakkında düşüncesini sorduğu Tunç, Türkiye'nin aleyhine çalışanlara, casusluk yapanlara müsaade edilmeyeceğinin altını çizdi. Bakan Tunç konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

"Bu konuda 2021 yılından bu yana devam eden bir süreç var. İsrail dış istihbaratının ülkemizde devletin askeri ve siyasal yararları ve casusluk suçlaması kapsamında başlatılan soruşturmalar var. Bu soruşturmalardan büyük bir kısmı davaya dönüştü. İstanbul ağır ceza mahkemelerinde görülmekte olan davalar var.

Bu davalarda da daha önce 57 şüpheli sanık hakkında kamu davası açılmıştı. Onların tutuklu olarak yargılanmaları devam ediyor. Son yapılan operasyonda da yine ülkemizin askeri ve siyasal yararları aleyhine casusluk suçu işleyen kişilerin tespiti için emniyetimizin, istihbaratımızın tespitleri soruşturmaya intikal etti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız titiz bir soruşturma yaptı.

Soruşturma neticesinde sulh ceza mahkemesine tutuklama talebiyle sevk edilen 7 şüpheliden 6’sı hakkında tutuklama kararı verildi. Böylece bu konudaki tutuklama sayısı 63'e yükselmiş oldu. Bu dosyalarda adli kontrol alan şüpheliler de var.

Bu noktada titiz şekilde ülkemizin aleyhine çalışan, casusluk yapan, askeri ve siyasal yararlarımız aleyhine buralarda faaliyet gösteren hiçbir sanığa, şüpheliye müsaade etmeyeceğiz."

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER