VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 15 September 2023 07:51:36

0 Yorum

Kez Okundu.

Pamak Erdoğan’la Diyaloğunu Anlattı

Mehmet Pamak, Erdoğan ile arasında geçen diyaloğu anlattı

H24 / Güncel

Geçmişte MHP’nin kurucu genel başkanlığını yapan ve daha sonra milliyetçi çizgiden İslami çizgiye geçiş yapan Mehmet Pamak, Akit TV’de Muharrem Coşkun’un konuğu oldu. Mehmet Pamak, Erdoğan ile arasında geçen diyaloğu anlattı

Geçmişte MHP’nin kurucu genel başkanlığını yapan ve daha sonra milliyetçi çizgiden İslami çizgiye geçiş yapan Mehmet Pamak, Akit TV’de Muharrem Coşkun’un konuğu oldu.

Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen programda, Mehmet Pamak tevhidi bilince nasıl eriştiğini anlattı. Pamak, 1987’de sistem içi siyaseti terk ettiğini ve toplumsal dönüşüm gerçekleşmeden bunun siyasete yansımayacağını anladığını ifade etti. Türkiye’nin yakın tarihinde hemen hemen bütün siyasetçilerle yolu kesişen Mehmet Pamak, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan temaslarından da söz etti. Pamak, şöyle konuştu:

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

“Erdoğan, İstanbul’da mali müşavirlik yaparken gidip gelirdi. 1989’da ona dedim ki demokratik laik parti düzenini terk edin. Bana cevaben dedi ki, abi biz parti görünümlü cemaatiz, liderimiz de Erbakan.

Ona daha sonraları (başbakan ve cumhurbaşkanıyken) özel kalemiyle haber gönderdim. Randevu talep ettim. Geri dönüş olmadı. Dedim ki Allah’ın dinini rahat bıraksın. İslam’ı kendi siyaseti için araçsallaştırmasın.

Eğer böyle yaparsa onu özel olarak eleştirmeyeceğim. Laik düzende siyaset yapanları ne kadar eleştiriyorsam o da o kadar payını alır. Tabii bir de somut zulmü de söylerim.”

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER