VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 03 April 2021 20:24:48

0 Yorum

Kez Okundu.

Kudüs Gönüllüleri 2021 Kumanya Çalışması

KUDÜS GÖNÜLLÜLERİ İnsani Yardım Komisyonu açıklama yaptı.

H24/Stk-yardım/ 

 Kudüs gönülleri ve İnsani Yardım Komisyonu görevlisi ve Şehid ve Tutuklu Aileler sözcüsü ve aynı zamanda kudüs gönülleri İnsani Yardım Komisyon başkanımız Bosna şehidimiz selami yurdan Abisi Değerli Recai Yurdan başkanımız ile ve yine çok Değerli KUDÜS TV Genel yayın yönetmeni NURETTİN ŞİRİN Üstadımız abemiz eşliğinde KUDÜS TV,'DE bir program gerçekleştirdik.

Uzun zamandır özelikle Coranavirüs döneminde daha hızlanarak yaptıklarımız ve yapacaklarımızı ekranda dile getirdik ve inşallah bundan sonra,'da özelikle içinde bulunduğumuz üç aylar önümüz ramazan ayı dolayısıyla 

KUDÜS GÖNÜLLÜLERİ

İnsani Yardım Komitesi olarak tüm ekibimizle beraber hayırseverlerin(Rabbim kendilerinden razı olsun) yardımları ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıracağiz Allah'ın izni ile bu ara şunuda not edeyim,ki mâlumunuz bir çok Yardım kuruluşları ve çeşitli kurumlar tarafından, yoksul insanlara kameralar önünde yapılan yardımlar, insanlık onuruna aykırıdır ve reklam kokmaktadır.

İslam’ın amacı; yardım edilebilir yoksulluk değil, yoksulluğu kökünden ortadan kaldırmak, sosyal adaleti gerçekleştirmektir.islamın tarihine baktığımızda örneğin,Medinede Herkesin uykuya çekildiği gece vakitlerinde fakir fukaranın evlerini gezen imam Zeynel Abidin (imam hüseyin küçük oğlu kerbelada ölümden kurtulan tek erkektir) kapılarına çuvalla yiyecek bırakırdı.

Peygamber torunu olduğu için evine bir şey getirildiğinde ya da ganimetten hisse ayrıldığında, bunu derhal dağıtan büyük insan, hayatı boyunca geceleri fakirlerin kapısına yiyecek bıraktı. Ve hepsinin üzerine de “helaldir” yazılı not iliştirecek kadar zarif düşünceliydi. Bu süre zarfında yiyeceğin nereden geldiğini bilmeyen ihtiyaç sahipleri, gerçeği ancak Zeynel Abidin ölüp yardımlar kesilince anlayabildi. Cenaze hazırlığı yapılırken kendisini yıkayan gassal, sırtındaki büyük nasırı görünce Ehlibeyt’ten birine sebebini sordu.

Aldığı cevap bugün bizleri dahi duygulandırıp ağlatacak denli tesirlidir: “imam Zeynel Abidin sırtı, geceleri fakirlerin kapısına erzak taşıya taşıya bu hale geldi.” imam Zeynel Abidin hayatı boyunca, yaralı sırtla muhtaçlara erzak taşımıştı. Bunu sağlığında kimse bilmedi.dolayısıyla Bügün bir çok kuruluşların Yaptığı yardımların reklamını yapanların kulakları çınlasın diyorum

 Benimde Türkiye, 'de bir çok yardım kuruluşlarda gönüllü ve hatta isim vermeyeyim en büyük yardım kuruluşlarda,'da yıllarca görev alan biri olarak bir çok ihtiyaç sahibi ailelere gittip yardımları teslim edip sıra resim çekmeye gelince o an keşke biz yardım etmeseydik karşımızda muhtaç ailede keşke bizde almasaydık içten geçirmesi buruklu yüzlerde belli edebiliyor ihtiyaç sahibi ailelere mümkün mertebe incitmeyelim..

Selam ve dua ile vesselâm.. Şevki Günay

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER