VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 23 April 2021 23:15:52

0 Yorum

Kez Okundu.

Kayseri Şeker Müdürüne Fetö’den Hapis Verildi

Yine AKP yine fotoğraf skandalı 

Kayseri ve Yozgat’ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında yargılanan Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

FETÖ’cü ismin AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile fotoğrafı olduğu anlaşıldı. BÖLÜMLER Ana Sayfa Video Yazarlar Çok Okunanlar Kategoriler İletişim Gizlilik, Şartlar, Kullanım Sözleşmesi COPYRİGHT 2020 ODATV.COM Yine AKP yine fotoğraf skandalı Bu kez FETÖ...

Kayseri ve Yozgat’ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında yargılanan Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı.

FETÖ’cü ismin AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile fotoğrafı olduğu anlaşıldı. Ağustos 2016’da Kayseri Şeker Fabrikası ve Boğazlıyan Entegre Tesisi'nde aralarında Kayseri Şeker’in genel müdür yardımcılarının da bulunduğu 6 kişi gözaltına alınmıştı.

Bu kişiler arasında Canıtez de yer alıyordu. Suçlamalar arasında, “Himmet adı altında para toplayarak örgüte sistematik şekilde finansman sağlamak, örgütle bağı olan kişilerin terfi sınavlarında yüksek mevkilere terfi ettirmek, örgüte bağlı olmayan kişilerin psikolojik baskı ve mobbing uygulanarak istifaya zorlamak veya iş akitlerinin feshetmek” yer alıyordu

 Bugün görülen FETÖ davasında, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, mahkeme heyetince FETÖ üyeliğinden 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Üstelik Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Canıtez halen görevdeyken bu cezayı alması tepki çekti. Bu zamana kadar yargılandığı halde Canıtez’in görevden alınmaması “kim koruyor” sorularının sorulmasına neden oldu.

AKP GRUP BAŞKANIYLA FOTOĞRAF

Öte yandan FETÖ’den ceza alan Canıtez’in AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş ile fotoğrafı olduğunun ortaya çıkması tepkileri artırdı. Üstelik Elitaş’ın, Canıtez ceza almadan birkaç gün önce fotoğrafını kendi hesabından paylaşması dikkat çekti. Sosyal medya hesabından apar topar bir açıklama yapan Elitaş, “FETÖ davasından yargılanıp ceza alan birisini ‘hayırlı olsun ziyareti’adı altında yanıma getirip fotoğraf çektirmek masum bir ziyaret olarak kabul etmek mümkün değildir” ifadelerini kullandı. 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER