VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 03 April 2021 00:02:01

0 Yorum

Kez Okundu.

İngiltere Beş Ülkeyi Kırmızı Listeye Ekledi

 İngiltere, 5 ülkeyi daha 'kırmızı liste'ye ekledi

 H24/Avrupa/Britanya

Kovid-1919 vaka sayısı 31 milyonu aşan İngiltere, Pakistan, Filipinler, Kenya ve Bangladeş'i gelecek haftadan itibaren 'kırmızı liste'ye ekledi.

p>İngiltere; Pakistan, Filipinler, Kenya ve Bangladeş'i gelecek haftadan itibaren seyahat yasağı koyduğu ülkeler arasına ekledi.

9 Nisan'da saat 04:00'ten itibaren, seyahatine bu ülkelerden başlayanlar ya da son 10 günde bu dört ülkede bulunmuş olanların İngiltere'ye girişleri yasaklanacak.

KARARDAN MUAF TUTULACAK KİŞİLER

 İngiltere ve İrlanda vatandaşları ile İngiltere'de oturum hakkı bulunanlar ise bu karardan muaf tutulacak. Ancak muaf tutulanlar da hükümetin onayladığı bir otelde 10 gün boyunca karantinada kalacak ve masraflarını (1750 sterlin) üstlenecek. Bu kişiler otelde kaldıkları süre boyunca iki kez koronavirüs testi olacaklar ancak testlerin negatif çıkması karantina süresini kısaltmayacak.

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, "Ulusal Sağlık Hizmetleri NHS için hayati önemde olan" Filipinli hemşirelerin muafiyetiyle ilgili ayrıntıların daha sonra açıklanacağını duyurdu.

Bakanlık uluslararası seyahat yasaklarının, Güney Afrika'daki gibi koronavirüs varyantlarının ülkede görülmesi riskini azaltmak için, Ortak Biyogüvenlik Merkezi'nin tavsiyeleri doğrultusunda konulduğunu söyledi.

'KIRMIZI LİSTE'DE HANGİ ÜLKELER VAR?

9 Nisan'dan itibaren, İngiltere'nin "kırmızı listesinde" şu ülkeler olacak: Orta Doğu: Umman, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri Afrika: Angola, Botsvana, Burundi, Cape Verde, Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Esvatini, Etiyopya, Kenya, Lesoto, Malavi, Mozambik, Namibye, Ruanda, Seyşeller, Somali, Güney Afrika, Tanzanya, Zambya, Zimbabve Asya: Bangladeş, Pakistan, Filipinler Güney Amerika: Arjantin, Bolivya, Brazilya, Şili, Kolombiya, Ekvador, Fransız Ginesi, Guyana, Panama, Paraguay, Peru, Surinam, Uruguay, Venezuela

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER