VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 20 May 2022 00:27:14

0 Yorum

Kez Okundu.

Hırvatistan’dan Türkiye’ye Destek

Hırvatistan CumhurbaşkanıZoran Milanovic, Türkiye’nin İsveç’ten NATO üyeliği konusunda haklı taleplerinin bulunduğunu belirterek bu durumun, İsveç’in üyeliğini zora soktuğunu ifade etti

HIRVAT LİDER, TÜRKİYE'NİN TALEPLERİNİ HAKLI BULDU

 NATO üyeleri Finlandiya-İsveç krizinde rengini belli etmeye başladı! Türkiye'ye ilk destek veren ülke Hırvatistan oldu Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanovic, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurusu konusunda açıklamalarda bulundu. Milanovic, Türkiye'nin teröre destek vermeleri nedeniyle iki ülkenin NATO adımını veto kararını destekleyen ilk ülke lideri oldu.

Hırvatistan lideri, "Türkiye, kendisi için önemli olan şeyleri talep ediyor. İsveç'i dost görmüyor" ifadelerini kullandı. Hırvatistan CumhurbaşkanıZoran Milanovic, Türkiye'nin İsveç'ten NATO üyeliği konusunda haklı taleplerinin bulunduğunu belirterek bu durumun, İsveç'in üyeliğini zora soktuğunu ifade etti.

İsveç'in bu talepleri karşılayıp karşılayamayacağından emin olmadığını dile getiren Milanovic, "İsveç, Türkiye'nin isteklerini yerine getirirse artık eski İsveç olmayacak. NATO'ya girerse de eskisi gibi bir ülke olmayacak." dedi.

"TÜRKİYE KENDİSİ İÇİN ÖNEMLİ OLAN ŞEYLERİ TALEP EDİYOR"

"TÜRK ONURUNUN BİR ÖRNEĞİ"

ERDOĞAN: NATO'YU GÜVENSİZ HALE GETİRMEYE 'EVET' DEMEYİZ

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER