VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 17 September 2023 01:52:05

0 Yorum

Kez Okundu.

Çalışma Bakanı Memursen’i Ziyaret Etti

Bakan Işıkhan’dan Memur-Sen’e ziyaret

H24 / Ekonomi / Emek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, beraberindeki heyetle birlikte Memur-Sen Konfederasyonu’nu ziyaret etti. Ziyarette çalışma hayatı ve sendikal gündeme ilişkin konular istişare edildi. Mehmet Fahri Özkan Mehmet Fahri Özkan Tüm Haberleri Bakan Işıkhan’dan Memur-Sen’e ziyaret

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, beraberindeki heyetle birlikte Memur-Sen Konfederasyonu’nu ziyaret etti. Memur-Sen Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen ziyarette ilk olarak Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın ile ikili görüşme gerçekleştiren Bakan Işıkhan, ardından Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri ve bağlı sendikaların genel başkan yardımcılarıyla bir araya geldi.

Toplu Sözleşme dönemini geride bıraktıklarını ve önlerinde çalışma yapılması beklenen çeşitli konuların olduğunu söyleyen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Toplu sözleşmede hüküm altına aldığımız 4688 Sayılı Kanun, yiyecek yardımı yönetmeliği, harcırah kanunu, birinci dereceye gelmiş memurlara 3600 ek gösterge verilmesinin yanı sıra Görevde Yükselme ve Unvan Değişliği Sınavlarının periyodik olarak yapılması, disiplin cezası affı, mobbing izleme kurullarında sendika temsilcisinin bulunması, engellilere sıra tahsisli konutlarda yüzde 3 kontenjan ayrılması, TOKİ Konutlarında memura öncelik verilmesi konularında çalışmaya başlamamız gerekiyor. Biz hazırlıklarımızı yaptık, bir an önce bir çalışma grubu oluşturularak çalışma takviminin belirlenmesini bekliyoruz” dedi.

“İSTİŞARE ORTAMININ GELİŞEREK DEVAM EDECEĞİNE İNANIYORUM”

Toplu sözleşmede gösterilen özverili çalışma için sendikalara teşekkür eden Işıkhan, Memur-Sen’in önemli bir paydaş olduğunu ifade ederek Türkiye’nin demokratikleşmesine katkı sunduğunu vurguladı.

Sosyal paydaşlarla gerçekleştirilen istişarelerin sorunların çözümü noktasında oldukça değerli olduğunu ifade eden Işıkhan, “Türkiye’nin en büyük konfederasyonlarından biri olan Memur-Sen ile kamu görevlilerinin talep ve beklentilerinin tespiti ve çözümü için görüşmelerimizi devam ettireceğiz. Ülkemizin kalkınması adına ilerleyen süreçte de bu istişare ortamının gelişerek devam edeceğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER