VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 02 April 2021 01:04:50

0 Yorum

Kez Okundu.

Aziz Yıldırım’dan Galatasaray’a yanıt

 Aziz Yıldırım'dan Galatasaray'a yanıt

H24/Spor

  Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli kulübün 1959 yılı öncesi şampiyonluklarıyla ilgili başvurusu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, Fenerbahçe'nin Galatasaray ile arasında geçen tartışmaya dair de açıklama yaptı. Fenerbahçe Spor Kulübü'nün eski başkanlarından Aziz Yıldırım, sarı-lacivertlilerin 1959 yılı öncesi şampiyonluklarıyla ilgili başvurusu hakkında A Spor'a konuştu.

Aziz Yıldırım'ın açıklamaları şu şekilde oldu: -Başkanlığı bıraktığımdan beri 3 seneye yakın bir zaman geçti. Bugün artık konuşmam gerekiyor. Artık mecbur olduk, konuşmam gerekiyor. Galatasaray adet haline getirdi. Aziz Yıldırım üzerinden Fenerbahçe yönetimine savaş ilan ettiler. Ben Fenerbahçeli değilim, Fenerbahçe'nin kendisiyim.

Ben Fenerbahçe için hapis yattım. Böyle bir insan üstünden Fenerbahçe yönetimiyle tartışma yaratmak kötü. Böyle bir insanı tartışmanın içine katanlar zararlı çıkar. Benim üzerimden bunu yapmak aptallıktır! 'Zekamı ölçemediği için...' -2014'te, TFF'ye müracaat etmek üzere bir çalışma grubu oluşturduk. Bunu kongrede söylüyorum. Kaba olarak düşünürsen, benim zekamı ölçemediğin için, anlamıyorlar.

2 şampiyonluk sığmıyor diyorum, niye diyorum, yayın payı hakkında diyorum. 'Galatasaray'ın itiraz etmesi gereken bu...' -Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluğu olduğunu 2014'te de söylüyorum.

Bunlar bunu anlamıyorlar. İnce nokta, aradaki fark. Yayın haklarından payını alacak mı, almayacak mı? Galatasaray'ın itiraz etmesi gereken bu. 'GS TV'yi izlerken utandım' -GS TV'yi izlerken utandım. Yayınımı kesip, montajlayarak yayınlıyorlar. Ben bunları zaten belirtiyorum. Kes, doğra, 'Aziz Yıldırım böyle söyledi' de.

Bunlar yanlış. Bir daha söylüyorum. Ben herhangi bir adam değilim, ben Fenerbahçe'nin kendisiyim. 'Galatasaray bunu kafasına soksun' -Ben Fenerbahçe'nin yanındayım, Fenerbahçe'nin haklı olduğu tüm davalarda Fenerbahçe'nin savunucusuyum.

Galatasaray, bunu iyice kafasına soksun 'Kimseyle tavla oynamadım' -Kendilerinin şampiyon olması için dua eden insanın FETÖ örgütünün başkanı olduğunu da herkes biliyor. Ben Ali beye de cevap vereceğim. Hakimleri, savcıları üye yaparken, böyle bir örgüt yoktu. Fenerbahçeli olduklarını iddia ediyorlardı. Herhangi bir suçları olmadıkları ispatlandığında, kulübe üye yapıyorduk. Ben kimseyle de tavla oynamadım. 'Şerefli bir insanım' -Ben ve yönetici arkadaşlarım, bu ülkede FETÖ'yle savaşan ilk insanlardan biriyim.

Ben şerefli bir insanım, kimseye de şerefsizlik yapmadım. Dikkat etsinler 'Beni mahkemeye verdiler' -Fenerbahçe, şike yapmadı ama Galatasaray hepimizin gözü önünde şike yapmadı diyorum. Beni mahkemeye verdiler. Deliller burada, ben bir şeylere karışmadım ama Galatasaray karışmış. 'Fenerbahçe sporun cumhuriyetidir' -Fenerbahçe cumhuriyettir ama sporun cumhuriyetidir. Bu Türkiye Cumhuriyeti ile bir tutulamaz. Bu ülkedeki tek cumhuriyet, Türkiye Cumhuriyeti'dir. 'Fenerbahçeliler bölünmesin' -Fenerbahçelilere ricam var. Bölünmesinler, birlik beraberlik içinde olsunlar.

Kötü günler aşılır ama idare edenler de bu kulübü layık oldukları yere götürmek için çalışsınlar Fenerbahçe'den Aziz Yıldırım'a teşekkür Fenerbahçe Kulübü, A Spor'daki açıklamaları sonrası Aziz Yıldırım için teşekkür mesajı yayınladı. Fenerbahçe'den yapılan açıklama şöyle: "Bugün bir televizyon kanalına bağlanarak Fenerbahçe’mizin 1959 öncesi şampiyonluklar konusunda başlattığı haklı mücadelesinde yanımızda olan, Fenerbahçe’ye desteğini ortaya koyan Sayın Başkan Aziz Yıldırım’a teşekkür ediyoruz.

Bununla birlikte; Sayın Başkan Aziz Yıldırım, bu önemli açıklamalarında 1998-2018 yılları arasında kulübümüzde başkanlık yaptığı dönemde Kulübümüzün Türkiye Futbol Federasyonu’na, Kurullarına ve hiçbir kuruma bu konu ile ilgili bir başvurusu olmadığını bir kez daha vurgulamış ve yalanlarla kamuoyunu meşgul edenlerin karşısında gerçekleri ortaya koymuştur.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bu süreçte ilgililere ve tüm kamuoyuna çağrımız; ülkemizin, Türk futbolunun tarihinin, kulüplerin emeklerinin, efsanelerimizin izlerinin, birileri istiyor diye gerçek dışı sebeplerle yok sayılmasının önüne geçilmesi adına gereken iradenin ortaya konmasıdır."

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER