VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 19 May 2021 21:05:05

0 Yorum

Kez Okundu.

Ağbaba soyluya ağır itham

CHP’li Ağbaba’dan Soylu’ya: Sende onur varsa o koltukta bir dakika oturmazsın.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Hadi Özışık’ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile organize suç örgütü lideri Sedat Peker arasında ‘aracılık’ yaptığının ortaya çıkması üzerine Soylu’ya seslendi: “Sende onur varsa o koltukta bir dakika daha oturmazsın.”

ANKA’ya konuşan Ağbaba, “Bir gazeteci, çete lideriyle içişleri bakanı arasında aracılık yapıyor, net olarak ortaya çıkmıştır. Çetenin, uyuşturucu liderlerinin devleti, siyasetçileri, ülkenin bakanlarını teslim aldığı bir manzarayla karşı karşıyayız” dedi. 

‘Süleyman Soylu’nun Hadi Özışık’a da koruma verdiğinin anlaşıldığını’ belirten CHP’li vekil, şunları kaydetti: “İçişleri Bakanı hala muhalefeti suçluyor. Koltukta oturduğu her dakika, Türkiye için utançtır ve tabii ki bu organizasyonun başı saraydadır. Türkiye bir ‘cumhur ittifakı’ ve mafya tarafından yönetilmektedir ve mafyaya teslim olmuş durumdadır. Türkiye, filmlerde gördüğümüz gibi yönetiliyor. Türkiye bu ayıptan kurtulmalıdır.

At izi it izine karışmıştır. Artık bunlar ülkeyi yönetemiyor, derhal erken seçime gidilmelidir. Türkiye bu yükten derhal kurtulmalıdır. Türkiye, hiçbir zaman çetelerle iş birliği yapan insanlar tarafından yönetilemedi. Bir taraftan eski İçişleri Bakanı, bir taraftan mevcut İçişleri Bakanı ve bir taraftan onları kavga ettirip izleyen bir Cumhurbaşkanı…

Bu ayıbın en büyük sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır.” Ne olmuştu? Dün CHP’li Özgür Özel, bir gazetecinin Peker’le Soylu arasında arabuluculuk yaptığını belirtmiş, sosyal medyada Özışık kardeşlerin adı ortaya atılınca Hadi Özışık, Özel’i ‘siyasi namussuzluk’la suçlamış ve “Ne Peker’le ne Soylu’yla böyle bir konuda konuşmam olmadı. Asla ve kat’a” demişti.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER