VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 17 December 2021 08:01:29

0 Yorum

Kez Okundu.

Yunanistan’a ABD’den Milyarlarca Askeri Satış

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Yunanistan’a potansiyel savaş gemisi satışı ve mevcut gemilerin modernizasyonuna yönelik onaya ilişkin tebligat, Kongre’ye sunuldu.

ABD'den Yunanistan'a milyarlarca dolarlık askeri satış!

H24/Dünya

ABD Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'a 6.9 milyar dolar değerinde 4 adet savaş gemisinin satışı ile 2.5 milyar dolarlık modernizasyon işlemlerini onayladı.

 ABD'den Yunanistan'a milyarlarca dolarlık askeri satış! ABONE OL Google News Sayfamız ABD Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'a 6.9 milyar dolar değerinde 4 adet savaş gemisinin satışı ile 2.5 milyar dolarlık modernizasyon işlemlerini onayladı. ABD'den Yunanistan'a milyarlarca dolarlık askeri satış!

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Yunanistan'a potansiyel savaş gemisi satışı ve mevcut gemilerin modernizasyonuna yönelik onaya ilişkin tebligat, Kongre'ye sunuldu.

Söz konusu onay, Yunanistan'a 6.9 milyar dolar değerinde 4 adet 'Meko' sınıfı savaş gemisinin satılmasını ve 2.5 milyar dolarlık modernizasyonu kapsıyor.

Açıklamada, "Bu satış, Avrupa'da siyasi istikrar ve ekonomik süreç için önemli bir ortağı olan bir NATO müttefiğinin güvenliğini geliştirme yoluyla ABD'nin dış politika ve ulusal güvenlik hedeflerini desteklemektedir" ifadelerine yer verildi.

Söz konusu satışların yapılabilmesi için kongrenin ilgili komitelerinin 30 gün içinde bu onaylara itiraz etmemesi gerekiyor

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER