VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 29 May 2021 01:14:30

0 Yorum

Kez Okundu.

Uğur Mumcu’yu Ben mi Öldürdüm

Uğur Mumcu'yu Ben mi Öldürdüm?

H24/Gündem

Uğur Mumcu öldürüldüğü gün düğünü vardı:

Mumcu’yu öldürmek iftirası ile 5.5 yıl hapis yattı!

Türkiye, Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker’in iddiaları sonrası yeniden Uğur Mumcu suikastine kilitlendi.

Ancak suikastin arka planına dair hiç konuşulmayan bir mağduriyet var...

Türkiye, Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker’in iddiaları sonrası yeniden Uğur Mumcu suikastine kilitlendi. Ancak suikastin arka planına dair hiç konuşulmayan bir mağduriyet var.

O dönem gazetecilik yapan Abdulhamit Çelik, 24 Ocak 1993 günü düğünü olmasına rağmen, Mumcu’nun arabasının altına bomba koyanlara tercümanlık yapmakla suçlanarak 5.5 yıl hapis yattı, ağır işkencelerden geçirildi.

İşkence altında ‘Uğur Mumcu’yu ben öldürdüm’ ifadesine imza atmak zorunda kalan Çelik, o gün düğünde olduğunu hem davetiye ile hem video kayıtlarla ispat etti. Ancak savcı ‘Sabah bombayı koyup, akşam düğüne gitmiştir’ dedi.

Abdülhamit Çelik, 9 gün boyunca yaşadığı işkenceyi şu sözlerle anlattı: “Ellerim ve gözlerim bağlı bir şekilde tazyikli soğuk suyla vücudum donuncaya kadar suya tutuldum. Mumcu’yu öldürdüğümü itiraf etmemi istiyorlarmış.

İstanbul Terörle Mücadele birimi, olayı kendileri çözmüş gibi göstermek için insanlık dışı ne kadar işkence varsa yapmaya çalıştılar. Bunlardan bir tanesi de çarmıha germekti.

Vücudu çimdiklemek, sigara söndürmek sıradan işkencelerdi...” İddialar Sonrası Paylaşım Yaptı Mumcu suikastinin Türkiye gündemine oturması sonrası sosyal medyadan paylaşım yapan Çelik, ‘Yıllardır aydınlantılmayan cinayet ve ben’ sözleriyle konu ile ilgili yazdığı ‘Uğur Mumcu’yu Ben Mi Öldürdüm?’ kitabının resmini paylaştı.

 

Umut Davası Avukatı Cüneyt Toraman

Olayı kapatmaya çalıştılar ama uyduramadılar"

Dava olayını başından beri takip Hasan Kılıç'ın avukatı Cüneyt Toraman, konuyla ilgili Independent Türkçe'ye konuştu. Gündeme gelen iddiaların ilk defa söylenen konular olmadığını ifade eden Toraman, Güldal Mumcu'nun yazdığı kitapta eşinin devletin içindeki bir grup tarafından öldürüldüğünü yazdığını söyledi.

Mumcu cinayeti davasının bir an önce kapatılması için birçok failin bulunduğunu aktaran Toraman, "6-7 kişi hakkında yargılama yapıldı. Olayı Hasan Kılıç, Mehmet Şahin ve Mehmet Ali Tekin'e yıkarak davayı kapatmaya çalıştılar ama uyduramadılar" dedi.

Buna rağmen geri adım atmadılar ve Ankara'dan başka bir grubu davaya ekleyerek hepsi aynı örgüt diye ceza verdiler. FETÖ lideri Fetullah Gülen'in talimatıyla da dava Yargıtay'da onandı. Gülen konuyla ilgili gönderdiği gizli mesajda ‘onlara selam söyleyin, tevhitlerini bozmasınlar' diyor

 

bozmasınlar' diyor. Ne demek bu? Gülen burada Selam-Tevhid davasının bozulmaması talimatı veriyor. .

Şu an o talimatı uygulayan Yargıtay üyeleri Selam-Tevhid davasında yargılanıyorlar." "Kumpas olmasaydı AYM ihlal kararı vermezdi" Yargıtay'da karar aşamasında olan Selam-Tevhid davasında benzer birçok bilginin yer aldığını ifade eden Toraman, sözlerini şöyle tamamladı:

"İstanbul'daki mahkeme kararını verdi ve dosya şu an Yargıtay'da. Yakın zamanda kararını verecek. Davanın kumpas olduğu ortaya çıktı.

Eğer kumpas olmasaydı AYM ihlal kararı vermezdi. FETÖ'nün kumpasları ortaya çıkınca Hasan Kılıç için AYM'ye bireysel başvuruda bulundum. Başvuruda ihlal olduğu kararı çıktı. Verilen karar ile beraber yeniden yargılama süreci başladı. Temennimiz hakkaniyete uygun bir şekilde sonuçlanmasıdır."

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER