VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 30 April 2022 09:50:35

0 Yorum

Kez Okundu.

Tuzla’da ki fabrika Ruhsatsız Çıktı

kişiye mezar olmuştu: Tuzla'daki fabrika mühürlü ve ruhsatsız çıktı

 İstanbul'un Tuzla ilçesinde patlama sonucu gerçekleşen yangında 3 işçinin öldüğü, 9 işçinin yaralandığı 3 katlı vernik ve boya fabrikasının 2021 yılının sonunda çalışma ruhsat olmadığı için İBB tarafından mühürlendiği ortaya çıktı.

Tuzla Orhanlı sanayi bölgesinde 3 katlı vernik ve boya fabrikasında patlama meydana geldi. Patlamanın ardından yangın çıktı, alevler ve dumanlar birçok ilçeden görüldü. İtfaiye ekiplerinin çalışması sonucu yangın kontrol altına alınırken Tuzla Kaymakamı Akça 3 işçinin hayatını kaybettiği, 9 işçinin ise yaralandığını açıkladı. Patlamada hayatını kaybeden işçilerin cenazeleri ambulansla adli tıp kurumuna sevk edildi.

İBB TARAFINDAN MÜHÜRLENDİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Patlamanın yaşandığı fabrikanın çalışma ruhsatı olmadığının belirlenmesi üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 2021 yılının sonunda mühürlendiği öğrenildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

 Olayla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Konuya ilişkin Başsavcılık tarafından yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: 29 Nisan 2022 günü saat 13.15 itibarıyla Tuzla Ortamahalle Atayolu Caddesi'nde faaliyet gösteren Boya ve Vernikçiler Kooperatifi bünyesindeki bir fabrikada henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktığının ihbarı üzerine Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmış ve nöbetçi Cumhuriyet savcısınca gerekli incelemeler yapılmak üzere olay yerine intikal edilmiştir. t7.jpg Soruşturma, halihazırdaki belirlemelere göre 3 işçinin hayatını kaybetmesine sebep olan bu olaya ilişkin maddi gerçeği her yönüyle açığa çıkarmak ve sorumlular hakkında yasal gereğine tevessül etmek üzere titizlikle sürdürülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER