VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 16 February 2022 17:10:17

0 Yorum

Kez Okundu.

Türkiye’ye Gelecek Herzog Yuhalandı

Türkiye'ye Gelecek Herzog Yuhalandı

H24/ Dünya -Gündem

Erdoğan’ın “Mart’ta gelecek” dediği İsrail Cumhurbaşkanı yuhalandı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Mart ayında Türkiye'ye gelecek" dediği İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, dün katıldığı bir etkinlikte yuhalanarak gündem oldu.

HERZOG'a Bahreyn'de ise Zülfikarlı protesto yapıldı. Hayber hayber diyerek hatırlatma yapılarak siyonist bayraklar yakıldı

İsrail diplomasisinde son dönemde aktif hamleler yaparak adından söz ettiren İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’un dün katıldığı bir törende yaptığı konuşma ülkeyi ikiye böldü.

Yeshivat Mercaz HaRav’ın kurucuları Rabbi Zvi Yehuda HaCohen Kook’un 40’ıncı ölüm yıldönümü için düzenlenen etkinliğe katılan Herzog’un konuşması gündem oldu. Konuşması sırasında geçen ay Batı Şeria’da İsrail askeri tarafından gözaltına alındıktan sonra yaşamını yitiren 78 yaşındaki Filistinli Ömer Abdülmacit Esad’ın ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Filsitin’de Esad üzerinde yapılan otopsi sonucunda usulsüz bir şekilde gözaltına alınan yaşlı adamın strese bağlı olarak kalp krizi geçirdiği ortaya çıkmıştı. Herzog konuşmasında, “Birkaç gün önce 80 yaşındaki Esad’ın trajik ölümünü duyduk ve bu hepimiz için b ir uyarı işareti olmalıdır.

Yahudi ahlakına göre bunu kabul edemeyiz ya da bir şey olmamış gibi devam edemeyiz” dedi. Herzog’un bu sözleri üzerine bazı katılımcılar İsrail Cumhurbaşkanı’nı yuhaladı. “Utanmalısın” sloganlarının atıldığı etkinlikte Herzog protestoculara da yanıt verdi.

Konuşması sırasında bazı katılımcılar salonu terk ederken Herzog, “Birbirimizi tanımalı ve sevmeliyiz sonuçta hepimiz Tanrı’nın suretinden yaratıldık.

Yaşamını yitiren bu adam hepimizin büyükbabası olabilirdi” dedi. Herzog’un bu sözleri büyük alkış topladı

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER