VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 19 May 2021 18:47:41

0 Yorum

Kez Okundu.

Türkiye’de Uyuşturucu’nun Korkunç Verileri

 Yeniden Refah Partisi uyardı! Uyuşturucu kullanımında korkutan veriler

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, ülkemizde devam eden uyuşturucu ile mücadeleye ilişkin verileri değerlendirdi.

Yeniden Refah Partisi uyardı! Uyuşturucu kullanımında korkutan veriler Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, Türkiye'nin uyuşturucu ile mücadelesinde gelinen son noktayı değerlendirdi.

Ülkemizdeki uyuşturucu sorununun vahim boyutlara ulaştığını belirten Prof. Aydal, "Elimizdeki verilere göre, uyuşturucu ticaretindeki ve uyuşturucu kullanımındaki artışın çok ciddi oranlara ulaştığı gözlenmektedir." dedi.

Uyuşturucu ticaretinden tutuklananların sayısı 45 kat arttı Prof. Aydal'ın açıklamaları şöyle: "Son zamanlarda dünyanın başına bela olan uyuşturucunun çeşitli tiplerinin ülkemizin de başına bela olduğu yıllardır söylenmektedir.

Son günlerde basında ısrarla telaffuz edilen, Mersin ve İzmir limanlarına geldiği ifade edilen beş ton kokainin de her nasılsa kaybolduğu haberleri de konunun tekrar gündeme oturmasını sağlamıştır. 2006-2019 yılları arasında uyuşturucu ticaretinden tutuklu bulunanlar ile uyuşturucu kullanan kişilerden tutuklu bulunanların izleri sürüldüğünde karşımıza çıkan tablo çok dikkat çekici.

Bazı illerdeki uyuşturucu ticaretinden tutuklu sayısındaki artışların yüzde 4500'lere (45 misline) ulaştığı görülmüştür." Zehir trafiğinde Türkiye ana güzergah! Uyuşturucu ticaret trafiğinde iki farklı yol izlendiğini belirten Aydal, "Özellikle Afganistan üzerinden gelen uyuşturucuların Afganistan, İran veya Irak sınırından Diyarbakır’a geldiği, buradan da Şanlıurfa üzerinden Akdeniz sahilindeki illere ulaştığı anlaşılmaktadır. Akdeniz’den de Isparta-Uşak yolunu takip ederek Ege bölgesine yayıldığı görülmektedir.

Diğer hattın ise Bingöl-Elazığ-Malatya-Kayseri-Nevşehir-Kırşehir-Kırıkkale hattı olduğu düşünülmektedir. Marmara bölgesindeki Kocaeli ilinden, Ege bölgesinde Muğla’ya kadar olan bütün illerdeki suçlu artışı, bu bölgedeki ticaretin de yoğun olduğunu göstermektedir.

Uyuşturucu naklindeki bir diğer hat ise, Kolombiya başta olmak üzere, Orta Amerika ülkelerinden limanlarımıza gelen gemiler aracılığıyla olmaktadır." ifadelerini kullandı. Uyuşturucu kullanımında İstanbul, İzmir ve Bursa alarm veriyor! Kalıcı önlemler alınmadığı takdirde uyuşturucu sorununun içinden çıkılmaz bir duruma geleceği uyarısında bulunan Aydal, şunları söyledi: "Uyuşturucu kullanan kişilerin sayısal olarak en çok arttığı ilk üç il sırasıyla; İstanbul, İzmir ve Bursa iken, şehrin nüfusuna oranı hesaplandığında uyuşturucu kullanımında en çok artış gösteren illerin İzmir, Samsun ve Aydın olduğu belirlenmiştir.

Yetkililerce kısa sürede önlem alınmadığı takdirde uyuşturucu probleminin hızla artacağı şüphesizdir."

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER