VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 15 April 2022 01:47:39

0 Yorum

Kez Okundu.

Türk büyük Elçisi İran’ın İsrail ve Türkiye Tehlikesini Yazdı

Türkiye'nin ABD Büyükelçisi: İran, hem Türkiye hem de İsrail’e tehdit

H24/ Dünya | Gündem

Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, neredeyse bir asırdır Müslüman kanı emen Siyonist İsrail'e güller saçarken, isim vermeden İran'ın iki ülkeye tehdit olduğunu yazdı.

Türkiye’nin ABD’deki Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Müslüman kanı emen Siyonist İsrail'e güller saçarken, Türklerin ile İsraillilerin Cumhurbaşkanlarını yaptıkları görüşmelerle, bölgede stratejik ve ekonomik anlamda çıkar sağlamak adına desteklemeleri gerektiği yazdı.

İsrail merkezli Yediot Ahronot gazetesinin internet sitesinde yayımlanan habere göre, Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Tel Aviv Üniversitesi’ne bağlı Dayan Stretejik Araştırmalar merkezinin dergisi için kaleme aldığı makalesinde, Türkiye ve işgal rejiminin İran’ın nükleer emellerinin tehdidi altında olduğunu yazdı.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AKP) kurucu üyelerinden Hasan Murat Mercan, işgal rejimi ve Türkiye'nin farklı görüşleri bir kenara bırakıp, ortak noktaları üzerine sürdürülebilir bir diyalog geliştirmeleri gerektiğini yazdı.

"KÖTÜ NİYETLİ AKTÖRLER" KARŞISINDA ORTAKLIK ÇAĞRISI

 Türkiye ve İsrail ilişkilerinin karşılıklı güvene dayalı olarak dönüştürülmesi çağrısında bulunan Washington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Türkiye ile ırkçı siyonist rejiminin birçok alanda işbirliği yapması gerektiğini öne sürdü.

Büyükelçi Mercan yazısında, "Türk-İsrail etkileşimi, kötü niyetli aktörler ve eğilimler karşısında geleneksel bir bölgesel ortaklıktan fazlasını sunuyor.

Konvansiyonel ortaklıklar, ister bir tehdide karşı isterse bir amaç için olsun, belirli bir konu içindir. Konvansiyonel ortaklıkların son kullanma tarihleri vardır.

Türkiye ve İsrail ise ortak bir mahalleyi, mirası ve en önemlisi ortak bir geleceği paylaşıyor." ifadelerini kullandı. Yorumlar

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER