VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 23 November 2022 10:21:19

0 Yorum

Kez Okundu.

Temurci’den Kılıçdaroğlu Adaylığına Veto

Kılıçdaroğlu'nun adaylığına bir veto'da o Temurci'den Geldi

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci Gündemin sıcak başlıklarını değerlendirdi.

  Kılıçdaroğlu’nun adaylığına bir veto’da o partiden geldi!

 

'LİDERLER SEÇİMİ KAYBETMEYİ GÖZE ALAMAZ'
Altılı Masanın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı tartışmalarına değinen Temurci, geçen 10 ayda Altılı Masanın liderleri arasında bir hukuk oluştuğunu belirterek “Bu hukuktaki liderlerin Türkiye'de seçimi kazanamama riskini kabul edebileceklerini düşünmüyorum. Böyle bir şey göze alınamaz.” ifadelerini kullandı. Temurci, Kılıçdaroğlu'nun adaylığında böyle bir risk mi var?” sorusuna ise “Ben öyle bir risk olduğunu düşünüyorum. Çünkü ben sokağın diline siyasetin bir şekilde sahip çıkması gerektiğini düşünüyorum.” diye konuştu.

'ALTILI MASA BİRBİRİNE BAĞLI VE BAĞIMLI'

Geçtiğimiz günlerde Erdoğan'ın Akşener'e yaptığı “O masadan ayrıl.” çağrısını değerlendiren Temurci, “Tayyip Bey, Altılı Masa ile yatıyor Altılı Masa ile kalkıyor. Çünkü hiç tahayyül edemediği bir tablo ile karşı karşıya. O hiç Türkiye'de her kesimi temsil edebilecek bir masa oluşur, bir araya gelir ve daha iktidara gelmeden gelince nasıl yönetirizin çalışmasın yapar, bunu düşünemedi. Tayyip Bey'in şu anki en büyük kozu 'Altılı Masadan ne koparabilirim?' düşüncesidir.” ifadelerini kullandı. Akşener'e daha önce de benzer tekliflerin yapıldığını hatırlatan Temurci, “Altılı Masanın Tayyip Bey'in düşündüğünden daha fazla birbirine bağlı ve bağımlı olduğunu düşünüyorum. Bu davetin Tayyip Bey'in seçim stratejisi olduğunu ve bunun devamının geleceğini düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

'AK PARTİ MHP'LİLEŞTİ'
Cumhur İttifakının süreç içerisinde AK Parti'ye olan etkilerine değinen Temurci, AK Parti politikalarının MHP'lileştiğini iddia etti. Temurci, “Bahçeli'nin bazen onay makamı bazen de AK Parti'nin vasisi gibi hareket eden bir makamda bulunduğunu düşünüyorum. Seçime kadar paslaşacaklar ama ben burada etkin olan tarafın Bahçeli olduğunu düşünüyorum. Devlet Bahçeli siyaseten daha belirleyici bir konumda. Çünkü AK Parti politikalarının MHP'lileştiğini geçen 4 yılda biz gördük.” ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER