VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 18 July 2021 15:46:54

0 Yorum

Kez Okundu.

Seyda Sisemi Hakk’a Yürüdü

SEYDA MOLLA HÜSEYİN ES-SİSEMÎ VEFAT ETTİ

H24/Yaşam/Vefat

Seyda Molla Hüseyin es-Sisemî Vefat Etti Facebook Mahmud Efendi Hazretleri’nin çok değer verdiği Ohin Şeyhi Şeyh Hâlid Hazretleri’nin en büyük halîfesi olan 103 yaşındaki Seydâ Molla Hüseyin es-Sîsemî vefat etti.

 

Siirt Sisem medresesi baş müderrisi, bölgenin kanaat önderi, binlerce alim ve öğrenci yetiştirmiş, mütevazı yaşantısıyla herkesin gıpta ile baktığı, Seyda Şeyh Hüseyin Es-Sisemi (k.s.) bu sabah Rahmeti Rahman'a kavuştu.

Kürt ulemâsından olan ve hiç Türkçe bilmeyen Seyda Molla Hüseyin es-Sisemî hazretlerinin vefat haberi güney doğu olmak üzere Ortadoğu da çok üzüntüyle karşılandı.

 

İnna lillahhi ve inna ileyhi raciun.

Anadolu'nun yetiştirdiği alimlerden büyük bir alim daha darıbekaya hicret etti. Siirtin / Sisem köyündeki Medresenin Başmüderrisi, bölgenin kanaat önderi, binlerce alim ve öğrenci yetiştirmiş, mütevazi büyük alim Seyda Şeyh Hüseyin es-sisemi ( K.S. ) bölgede etkili ve saygın bir İslam alimiydi.

 

TAZİYE MESAJI YAYINLIYANLAR

ERBAKAN Vakfı Genel Başkanı Dr. Fatih ERBAKAN

Siirt Sisem Medresesi Başmüderrisi, yüzlerce alim ve öğrenci yetiştirmiş ve mütevazi yaşantısıyla herkesin gıpta ile baktığı Molla Hüseyin Sisemi Hz’lerine Cenab-ı Allah’tan rahmet, sevenlerine sabrı cemil niyaz ediyorum.

AGD İSTANBUL

Alimin ölümü alemin ölümü gibidir. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yetiştirdiği büyük alimlerden, Siirt Sisem medresesi baş müderrisi, bölgenin kanaat önderlerinden, binlerce alim yetiştirmiş Seyda Hüseyin Es-Sisemi (ks) bu sabah dar-ı bekaya hicret etti. Allah rahmet eylesin. 

 

Bitlis Konfederasyonu

Bölgemizin Değerli Ulemalarından Ömrünü İlme, İrfana ve İrşada Adayan Siirt Şirvan Sisem Köyünden SEYDA MOLLA HÜSEYİN EL-Sistemi Vefat Etmiştir.

Merhuma Cenabı ALLAH’tan Rahmet Ailesine ve Sevenlerine Başsağlığı Dileriz.

#KağıthaneBitlisGençlik #BitlisKonfederasyonu 

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER