VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 10 August 2021 20:48:43

0 Yorum

Kez Okundu.

Selim Temurci’den Berat Albayrak Açıklaması

Selim Temurci’den 15 Temmuz Açıklaması

 H24/ Siyaset / Gündem

Gelecek Partili Selim Temurci, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın savcılığa yaptığı suç duyurusu üzerine ifade verdi.

BuGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın savcılığa yaptığı suç duyurusu üzerine ifade verdi. Çekmeköy Polis Karakolu’nda ifade veren Temurci, karakol çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Daha önce ‘Pelikan yapılanması’yla ilgili sözleri nedeniyle de ifade verdiğini anımsatan Temurci, “Doğrusu niçin bizimle uğraşıyorlar bilemiyorum ama mesele 15 Temmuz ve şehitler ile gazilerimizin kanları üzerine saltanat kurmaya çalışanlar olunca tekrar ifade etmek istiyorum ki onlara bizim eyvallahımız yok. Sesimiz her daim 15 Temmuz’da olduğu gibi çok yüksek çıkacak” dedi.

“Bugün yine 15 Temmuz’la ilgili bir soruşturma var onla ilgili iddialara cevap vermeye geldim. 14 Temmuz 2021 tarihinde Berat Albayrak hakkımızda suçlamalarda bulunmuş” diyen Temurci, şöyle devam etti:

“Suçlamaların kaynağına bakacak olursak; herkesin bildiği üzere Sedat Peker uzun zamandır açıklamalarda bulunup gündemi meşgul ediyor. Çok ciddi iddialar var ve bu iddialar kamuoyunda dikkate alınıyor. Alınıyor çünkü Sedat Peker Cumhur İttifakı’nın adeta kara kutusu haline gelmiş durumda. Hal böyle iken hakkımızda da bazı iddialar yer aldı. 15 Temmuz’dan sonra birileri tarafından Ak Parti gençliğine silah dağıtıldığını ve bunun da dönemin İçişleri Bakanı tarafından organize edildiğini öne sürmüştü.

“HER ŞEY DÖNEMİN İL BAŞKANI ŞAHSIMA YÜKLENDİ”

Ben de o dönemin il başkanıyım ve bekledim ki birileri bir açıklama yapsın. 15 Temmuz akşamı milletimizi sokağa döken bir kardeşiniz olarak çok farklı bir tabloyla karşılaştık. Bilgimin olmadığı bir olayda bu deli saçmasıdır demeye hazırlanırken 15 Temmuz gazimiz Ahmet Onay kardeşimiz çıkıp dedi ki Sedat Peker’in söylemleri doğru. Hal böyle olunca da vatandaş Selim başkan silah dağıtıldı mı diye bize soruyor. Televizyon kanallarında da durum hep bize soruldu. İstedik ki dönemin başbakanı ve iktidar partisi çıkıp açıklamalar yapsınlar. Açıklama yapılmadı. Her şey dönemin il başkanı şahsıma yüklendi. Sorular karşısında biz de net açıklamalar yaptık.

“BERAT ALBAYRAK BİZDEN NİYE ŞİKAYETÇİ OLUYOR?”

“Bizim bu silah dağıtımıyla hiçbir ilgimiz, bilgimiz yoktur” diyen Temurci, ” Gazimizin açıklamaları sonrasında bile savcılarım harekete geçmedi. Çağrımız savcılık harekete geçip gerekli incelemeyi yapsınlar. Ak Parti’de derin sessizlik sürüyor. Biz şu anda Gelecek Partisi’nde siyaset yapıyoruz. Biz Ak Parti ilkelerinin düşmanı değiliz. Bu ilkeleri çiğneyenler utansın. Berat Albayrak bizden niye şikayetçi oluyor? Dönemin başbakanına kurulan kumpası İçişleri Bakanı da söylüyor. Biz dedik ki ey Berat Albayrak şayet böyle bir şey yapılmışsa bu talimat iç işleri bakanının talimatı olmaz bu gençlik kolları üzerinde musallat olduğun teşkilat senin bilgin olmadan bunu yapmaz” ifadelerini kullandı.

“AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI’ ÇOK DOĞRU”

Temurci şöyle devam etti: “Kendisi buna alınmış ve hakkımızda hem tazminat hem de ceza davası açmış. Psikolojik varlığında azalma olduğunu iddia etmiş. Oysa bu ekonomik sonuçların bu milleti getirdiği noktada herkes çıkıp psikolojininin bozulduğunu iddia ederek dava açarsa ne olur. 15 Temmuz ruhunu yüreğinde hisseden herkes için bu şaibenin kalkması adına hukukun işlemesi çağrısında bulunuyorum. Hodri meydan diyorum. Sessizlik bozulsun. Savcılarımız harekete geçsin. Milletin içine çıkacak cesaretleri yok. At izinin it izine karıştığını söylemişti çok doğru ama at kim it kim henüz belli değil. Ben ve arkadaşlarım Türk yargısına inanıyoruz. 15 Temmuz öncesi ve sonrası vatandaşa silah mı dağıtıldı sorusunun cevabının savcılarımız tarafından ortaya çıkartılıp 15 Temmuz’u kirlerinden ve paslarından arındırılarak milletimize hediye edilmesini istiyoruz.”

NE OLMUŞTU?

Suç örgütü liderliğinden aranan Sedat Peker, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun devlet envanterine kayıtlı olmayan silahları sivillere ve AK Parti gençlik kollarından Osman Tomakin’e teslim ettiğini öne sürmüştü.

Tele1 yayınına katılan dönemin AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ise, konunun savcılar tarafından araştırılması gerektiğini belirterek, “Lütfen Türkiye Cumhuriyeti’nin savcılarının en azından şehitlerimize ve gazilerime hürmeten şu kalaşnikof meselesi ile ilgili araştırmanızı yapın, bana bir şey soracaksanız buradayım. Çünkü kandırıldığımı hissediyorum” demişti. Temurci, o dönem AKP İstanbul Gençlik Kolları Başkanının, Berat Albayrak’a yakın olduğunu savunarak, “Savcılarımıza Allah için yalvarıyorum, görevinizi yerine getirin. Berat Albayrak’a yakın olduğunu düşündüğüm il gençlik kolları başkanımız, bu işi Berat beyin haberi olmadan asla yapamaz” iddiasını dile getirmişti.

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER