VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 12 September 2023 14:31:31

0 Yorum

Kez Okundu.

Satılık Darbeci Zihniyete Lanet Olsun

SATILIK DARBECİ ZİHNİYETE LANET OLSUN

H24/ Sivil toplum Kuruluşu

12 Eylül askeri Darbenin 43. Yılı dolayısıyla Tepiker devam ediyor. Düşünce Akademisi Başkanı Serdar Durer'de tepkisini basin açıklamasıyla bildirdi 

Düşünce Akademisi Başkanı Serdar Durer 12 Eylül'ün yıldönümünde basın açıklaması yaptı;

Durer şunları ifade etti; 43 yıl önce bu gün, Pentagon'un emriyle halkına silah çeken darbeci cunta binlerce insanımızı birbirine kırdırdı.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

Cuntanın elebaşı Kenan Evren, "darbeyi bir yıl önce planlamıştık lakin ortamın olgunlaşmasını bekledik" demişti. Yani halkın "iyi ki geldiniz" demesi darbecileri omuzlarına almaları için daha kaotik bir ortam ve daha çok kan akmasını sağlamışlar. Çoğu genç olmak üzere, suçsuz 50 insanımız idam edildi. 171 insanımızda işkencede öldürüldü. 12 Eylül 1980'de darbeyi ABD başkanı Jimmy Carter'e "BİZİM ÇOCUKLAR BAŞARDI" cümleleriyle duyuran Türkiye'de CIA istasyon şefi olarak görev yapmış olan Paul Henze idi.

Serdar Durer sözlerine devamla; 27 Mayıs 1960, 12 Mart 1971 ve 12 Eylül 1980 askeri müdahaleleri ile 28 Şubat 1997 post modern darbeleri ülkemizde çok büyük tahribatlar yaratmış, yeni yeni toparlanmaya başlamış olan ülkemizde, 15 Temmuz 2016 günü yeni bir darbe olayı patlak vermiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalanmış, ülkemiz insanının hainlere karşı verdiği mücadelede 248 kişi şehit olmuştur. 2196 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Onurlu milletimizin, darbe girişimi karşısındaki kararlı direnişi dış aktörlerin oyununu bozarken, İslam dünyası için de bir umut ışığı olmuştur.

Özelikle orta doğu coğrafyasında yaşanan bu darbe olaylarını en doğru şekilde anlayabilmek için, Amerika’nın orta doğu stratejilerini çok iyi okumak, çok uyanık olmak gerekiyor.

Satılık darbeci zihniyete lanet olsun. Şeklinde konuştu.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER