VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 14 July 2022 08:00:33

0 Yorum

Kez Okundu.

Sarallara Operasyon Acara’a Tutuklama

Sarsllara Operasyon Acara'a Tutuklama

H24/ Gündem 

Sarallar operasyonunda tutuklanan Erdal Acar o gece Ahmet Kaya’ya çatal Atanlardandı

Türkiye’de Kürtçe şarkı söylediğini duyurduğu için linç edilmek istenen ardından kaçmak zorunda kaldığı Fransa’da hayatını kaybeden Sanatçı Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya, 23 yıl önce linç girişiminin yaşandığı Magazin Gazetecileri Derneği gecesinden bazı kareler paylaştı. O gece Ahmet Kaya'ya çatal fırlatan grupta olan Erdal Acar'a dikkat çeken Gülten Kaya, Acar'ın “yağma” suçlamasıyla tutuklandığını hatırlatıp "Bir kez daha 'hafıza silinmez' diyeyim" dedi.

Gülten Kaya, Erdal Acar'ın Sarallar’a yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınarak tutuklanmasının ardından söz konusu ödül töreninden bazı fotoğraflar paylaştı. Erdal Acar'ın da olduğu karelere dikkati çeken Gülten Kaya, "1999 MGD gecesi ve Ahmet Kaya'ya parmak sallayan bir vatanperver (!) daha; Erdal Acar! 'Suç, yağma' vb. nedenlerle tutuklanmış.

Bir kez daha 'hafıza silinmez' diyeyim!" ifadelerini kullandı. İş insanı olduğu öne sürülen ve medyatik ilişkilerle daha önce gündeme gelen Erdal Acar, geçtiğimiz günlerde “Suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan Erdal Acar, "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma" ve "Birden fazla kişi tarafından birlikte yağma" suçlarından tutuklandı.

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER