VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 03 March 2022 23:46:08

0 Yorum

Kez Okundu.

Rusya ile Ukrayna Sivillerin tahliyesi için anlaştı.

Rusya ile Ukrayna arasındaki müzakerelerin ikinci turu sona erdi

H24/ Rusya

Rusya ile Ukrayna arasındaki müzakerelerin ikinci turu Belarus sınırındaki Brest'te sona erdi.

Görüşmede iki taraf da sivillerin tahliyesi için insani koridorların oluşturulması konusunda anlaştı. Görüşmenin ardından üçüncü tur görüşmelerin yapılacağı belirtildi.

Rusya-Ukrayna müzakerelerinin ikinci tur görüşmeleri Belarus'un Ukrayna ve Polonya’ya sınır şehri olan Brest'te başlamıştı. İkinci tur görüşmenin sona erdiği, üçüncü tur görüşmelerin yapılacağı belirtildi.

Görüşmede, iki taraf da sivillerin tahliyesi için insani koridorların oluşturulması konusunda ortak anlayışa vardı. Ukrayna heyeti, "Tahliyeler esnasında geçici ateşkes mümkün" açıklamasını yaptı.

Heyet ayrıca, Ukrayna'nın beklediği sonuçlara ulaşamadığını açıkladı. Rus heyeti de siviller için insani koridor konusunda Ukrayna ile anlaştıklarını duyurdu.

Müzakere öncesinde konuşan Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ise ''Krize çözüm bulunacağından şüphem yok.'' dedi. Geçtiğimiz günlerde de Ukrayna ve Rusya'dan birer heyet Belarus sınırında aynı masa etrafında bir araya gelmişti.

İlk görüşmede Ukrayna Moskova'nın taleplerinin kabul edilemez olduğunu, Rusya'nın herhangi bir ilerleme beklenmeden önce Ukrayna şehirlerini bombalamayı bırakması gerektiğini söyledi.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER