VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 15 May 2021 13:07:28

0 Yorum

Kez Okundu.

Rotary Ödüllü Mehmet Ceyhan Neyin Peşinde!

Mehmet Ceyhan neyin peşinde!

“Vakalar tedbirler nedeniyle düşmedi” Pandemi döneminin en çok televizyona çıkan isimlerinden Prof. Dr. Mehmet Ceyhan yine şaşırtmadı.

Bu kez de vaka sayılarındaki azalmaların alınan tedbirlerle alakası olmadığını söyleyen Ceyhan, bütün ülkelerde vaka sayılarının düştüğünü savundu.

 Koronavirüs pandemisyle birlikte ekran ekran dolaşıp korku dolu söz ve iddialarla halkın duygularıyla oynayan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, bu kez de ‘tam kapanma’ ile ilgili skandal sözler söyledi. Tam kapanma ilan edildiğinde ‘bu tam kapanma değil’ diyerek tepki çeken Ceyhan, bu kez de vakaların tam kapanmadan dolayı değil başka sebeplerden dolayı düştüğünü iddia etti.

“ALDIĞIMIZ TEDBİRLERLE FALAN ALAKASI YOK”

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, yarın gerçekleşecek ve normalleşme kararlarının alınacağı toplantı öncesi tepki çeken açıklamalarda bulundu. Yine korku ve panik yaymak için skandal cümleler kullanan Ceyhan, esnafın perişan olduğu ‘tam kapanma’ döneminin vaka düşüşlerinde bir etkisi olmadığını iddia etti.

Vaka sayılarının hala çok yüksek olduğunu belirten Ceyhan, "Kolay olmayacak. Ve şu bizi yanıltıyor; vaka sayılarındaki azalmaların şu anda bizim aldığımız tedbirlerle falan alakası yok. Onun büyük etkisini daha görmeye başlamadık.”

ALAY EDERCESİNE SÖYLEDİ

 Tedbir almayan ülkelerde de azalma olduğunu iddia eden Ceyhan, 29 Nisan’dan beri tam kapanma nedeniyle büyük sıkıntılar çeken halkla alay edercesine sözlerine şöyle devam etti: “Şu anki azalma; hiç aşı yapmayan, doğru dürüst tedbir almayan ülkelerde de var. Bu paralel bir şekilde bütün ülkeleri etkileyen bir süreçtir. Bunu hemen aldığımız tedbirlere bağlayıp, başarılı oluyoruz diye değerlendirirsek hata etmiş oluruz." Madem aşı olmayan ve tedbir alamayan ülkelerde de vaka sayıları düşüşe geçti ‘Neden hararetle ‘tam kapanma’nın daha katı kurallarla uygulanması gerektiğini savunuyor?’ sorusunun cevabı ise henüz bilinmiyor!

VAKA SAYILARI DÜŞÜNCE ‘RAHATSIZ’ OLUYOR!

Vaka sayılarıyla birlikte hasta sayılarının da düşüşünden ‘rahatsız’ olan Mehmet Ceyhan, belirti vermeyenlere test yapılmadığı için bu düşüşün yaşandığını savundu. Ceyhan, test kitlerinin ne kadar güvenli olduğuna ise hiç değinmedi. Ceyhan daha sonra ise esnafın ve halkın dört gözle beklediği ‘normalleşme’ye karşı olduğunu da belirtti. Vaka sayılarının tüm dünyada düşüşe geçtiğini ifade eden Ceyhan, normalleşemeye ise karşı çıktığını bir kez daha ifade etti.

HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPILMIŞTI

Halka sürekli panik ve korku empoze eden Prof. Dr. Mehmet Ceyhan hakkında geçtiğimiz günlerde suç duyurusunda bulunulmuştu. Ceyhan, 29 Nisan’da başlayan tam kapanma için de ‘ böyle tam kapanma olmaz’ demişti. Ceyhan’ın ekran dolaşıp sürekli korku yayması büyük tepki çekiyor.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER