VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 03 September 2021 15:31:41

0 Yorum

Kez Okundu.

Refah Partisi PCR Testi İptali İçin Yargıtay’a Başvurdu.

ZORUNLU PCR TESTİNİN İPTALİ İÇİN DANIŞTAY'A RESMÎ BAŞVURU YAPILDI

H24/Sağlık/Siyaset

ERBAKAN: ZORUNLU PCR TESTİ DAYATMASINA KARŞI DANIŞTAY'A  BAŞVURU

Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan, yaptığı açıklamada "Yeniden Refah Partisi olarak; aşı olmak istemeyenleri dolaylı olarak da olsa aşı olmaya zorlayan zorunlu PCR testi genelgesinin iptali için önümüzdeki hafta içinde Danıştay’a resmi başvuruda bulunacağız." dedi.

Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan, 'Güçlü Lider Güçlü Kadro İktidara Yürüyüş Toplantısı' temalı 2. İlçe Başkanları Eğitim Toplantısında verdiği talimatlarla Genel  Başkan Yardımcıları Yargıtay'a Başvurdu.

 

ZORUNLU PCR TESTİNİN İPTALİ İÇİN DANIŞTAY'A RESMÎ BAŞVURU YAPILDI

İçişleri Bakanlığı'nın 20 Ağustos 2021 tarihli 'Bazı Faaliyetler İçin PCR Zorunluluğu' konulu genelgesinin yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay’a resmî başvuru yapıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Aşıla ve MKYK üyesi  parti vekili Av. Abdülkadir Yılmaz öncülüğünde parti avukatlarından oluşan heyetimiz, dava dilekçesini Danıştay Başkanlığı'na sundu.

Zorunlu PCR Testi Anayasaya Aykırı

6 Eylül'de başlayacak zorunlu PCR testi uygulamasının, milyonlarca vatandaşı telafisi imkânsız zarara uğratacağı ifade edilen ve 15 sayfadan oluşan dava dilekçesinde özetle şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk ve kanun devleti olduğu, genelge ile temel hak ve hürriyetlerin sınırlandırılamayacağı, genelgede sınırlama yapılan kişi dokunulmazlığı, seyahat hürriyeti, bilim ve sanat hürriyetlerinin Anayasa’nın ilgili maddesinde gösterilen sebeplerle ve ancak kanunla sınırlandırılabileceği vurgusu yapılmıştır. Bunun yanı sıra sağlık hukuku mevzuatı uyarınca, kişinin vücuduna yapılan her türlü müdahalenin bazı şartlara ihtiyaç duyduğu lakin, zorunlu aşı ve PCR test uygulamasında bu şartların bulunmadığı, özellikle Türkiye’nin taraf olduğu Biyotıp Sözleşmesi mucibince, tıbbi müdahalelerde hür ve tamamen aydınlatılmış irade bulunması gerektiği ifade edilerek böyle bir sınırlama kanunla dahi yapılmak istense Biyotıp Sözleşmesi’nin uygulama alanı bulacağı, kanunun uygulanmayacağı belirtilmiştir. Son olarak, iptali istenen genelgenin içeriğini oluşturan zorunlu PCR test ve aşı uygulamasının 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle başlaması halinde milyonlarca vatandaşımızın telafisi imkânsız maddi ve manevi zararlara duçar olacağı, hukuka aykırı genelgenin uygulanmakla etkisini yitirecek bir genelge olduğundan bahisle yürütmenin durdurulması kararı verilmesi talep edilmiştir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER