VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 14 October 2021 00:19:42

0 Yorum

Kez Okundu.

Norveç’te Oklu Saldırı

Norveç'te Oklu Saldırı

H24/Hollanda/Mustafa Korkmaz

Norveç'in Kogsberg kasabasında düzenlenen oklu saldırıda çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Polis, saldırgan gözaltına alındığını duyurdu. Norveç polisi, resmi Twitter sayfasından açıklama yaptı. Açıklamaya göre, elinde yay ve ok bulunan bir kişi insanların üzerine gelişi güzel ok fırlattı. Saldırgan gözaltına alındı.

Norveç devlet televizyonu, en az 4 kişinin öldüğünü duyurdu. Terör eylemi mi?

Olay Norveç'in Başkenti Oslo'ya 85 kilometre mesafedeki Kongsberg kasabasında yaşandı. Saldırının terör eylemi olup olmadığı araştırılacak.

Başbakan'ın ve Adalet Bakanı'nın olayla ilgili açıklama yapacağı belirtiliyor. Oslo Büyükelçisi Fazlı Çorman saldırıya dair son bilgileri TRT Haber'de paylaştı. Fazlı Çorman, ölenlerin arasında Türk vatandaşlarının olmadığını açıkladı. "Olayla ilgili fazla bilgi verilmeyecek" Kongsberg polis sözcüsü Oeyvind Aas, oklu saldırıda çok sayıda yaralı ve ölü olduğunu belirterek, saldırganın yakalandığını ifade etti.

Olayla ilgili daha fazla bilgi vermeyeceğini söyleyen Aas, incelemenin devam ettiğinin altını çizdi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve helikopter sevk edildi. Hollanda'da da oklu saldırı yaşanmıştı Hollanda'da oklu saldırı dehşeti yaşanmıştı.

Hollanda medyası Tatar yayı ile yoldan geçenlere saldıran bir kişinin, 2 kişiyi öldürdüğünü, 1 kişiyi yaraladığını duyurmuştu.

 

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER