VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 23 January 2022 13:03:58

0 Yorum

Kez Okundu.

Nihat Doğan’dan Kürtçe Eğitime Destek

Nihat Doğan'dan Kürtçe Eğitime Destek

H24/

Sanatçı Nihat Doğan’dan Seçmeli Kürtçe Dersleri Kampanyası’na destek

Türkiye ve Kürt kentlerindeki okullarda Kürtçe seçmeli dersler için başlatılan kampanyaya ses sanatçısı Nihat Doğan’da destek verdi. Türkiye ve Kürt kentlerinde 2021-2022 eğitim ve öğretim döneminde okutulacak seçmeli dersler için sosyal medya üzerinden Kürt ebeveyn ve öğrencilere, “Anadiline ilgisiz kalma!” şeklinde çağrı kampanyaları başlatıldı.

Kürtçe seçmeli derslerin tercih edilmesi için siyasetçiler, sanatçılar ve topluma mal olmuş önemli şahsiyetlerden bu konuda maddi ve manevi destekler gelmeye devam ediyor.

Ses sanatçısı Nihat Doğan Twitter hesabın’dan HezKurd Genel Kordinatörü Fevzi Bulgan’ı etiketleyerek ‘Seçmeli Kürtçe Dersleri Kampanyası’na destekte bulunmak istediğini belirtti. Nihat Doğan twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Broşür basım ve dağıtım için yardım etmek istiyorum DM den gerekli bilgileri atarsanız çok mutlu olurum. Kürt diline göstermiş olduğunuz hassasiyet içinde ayrıca çok tşk ederim Fevzi bey. İyiki varsınız

” Sanatçı Nihat Doğan’ın paylaşımı ardından HezKurd Genel Koordinatörü Fevzi Bulgan’da Nihat Doğan’ı etiketleyerek verdiği destekten dolayı teşekkür ederek şunları belirtti: “Değerli sanatçımız Nihat Doğan @NihatDoganVevo Bey'in kampanya kapsamındaki broşür basımı için yaptığı Maddi destekten dolayı kendisine teşekkür eder ve tebrik ediyoruz. Detayları daha sonra paylaşacağım. Ziman hebûna me ye"

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER