VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 03 December 2021 00:16:50

0 Yorum

Kez Okundu.

Muz kabuğunun faydaları

Muz Kabuğu Faydaları – Vitamini Gerçekten Kabuğunda! İşte O İlginç Bilgiler…

Muz Kabuğunun Faydaları

H24 | Gastronomi

Muz Kabuğunun 7 Önemli Faydası, Kullanımı Asya topraklarında yetişen, antik Mısır ve Asur medeniyetlerine dek gerileyen kökeni ile günümüzde de en sevilen liste başı meyveleri arasında yerini alan tropikal muz, Musa ismindeki büyük boyutlara ulaşan bitkinin köksap meyvesidir. Üyesi bulunduğu familyadan hareketle dilimizde ‘muz’ kullanımı yaygınken, ‘banana’ Arapça’da parmak anlamına gelen kelimeden türetildiğini biliyor muydunuz?

O halde, muz kabuğu ne işe yarar, yenir mi, nelere iyi gelir aşağıda sıralanan alt başlıklarda tüm açıklığıyla sizleri bekliyor, hazır mısınız?

Muz Kabuğu Cilde Faydaları ile Adeta Evinizin Dermatologu! Muz kabuğunun tek başına bir maske görevi üstlendiğini biliyor muydunuz?

Peki, muz kabuğu cilde nasıl uygulanır?

Muzunuzu afiyetle yeyin, kabuğunu da temiz cildinize dairesel hareketlerde sürün. İşte bu kadar basit!

Teninizde iyileştirici etkileri bulunan muz kabuğu cilde faydaları arasında antioksidan görevi ilk sırada.

Cildinizde sivilce, akne gibi problemler yaşıyorsanız bu bölgeyi temizledikten sonra 2 hafta kadar düzenli olarak muz kabuğu ile masaj yapın. Veya daha önce uygulayıp etkisini gördüğünüz bir maskenize muz kabuğunun içindeki beyaz katmanı kaşıkla sıyırıp ekleyin.

Arındırıcı ve canlandırıcı özelliği sayesinde katkı maddeli kimyasal ürünler yerine sadece Teninizde iyileştirici etkileri bulunan muz kabuğu cilde faydaları arasında antioksidan görevi ilk sırada.

Cildinizde sivilce, akne gibi problemler yaşıyorsanız bu bölgeyi temizledikten sonra 2 hafta kadar düzenli olarak muz kabuğu ile masaj yapın. Veya daha önce uygulayıp etkisini gördüğünüz bir maskenize muz kabuğunun içindeki beyaz katmanı kaşıkla sıyırıp ekleyin. Arındırıcı ve canlandırıcı özelliği sayesinde katkı maddeli kimyasal ürünler yerine sadece tek malzeme ile muz maskesi uygulayabilirsiniz.

Muz kabuğu siyah nokta oluşumuna sebep olan ciltteki kir ve sebum birikimini önler. Kırışıklık giderici ve gençleştirici etkili muz kabuğu sayesinde düzenli kullanımda çok daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz! Muz kabuğu göz altı morlukları, şişlikleri ve yorgun görünümü de tedavi edici özelliğe sahiptir. Muz kabuğu nasır, siğil, et beni gibi cilt problemlerinde düzenli kullanım sonucu iyileşmelere vesile olduğu gözlemlenmiştir; bakteri ve mikrop oluşumunu engelleyip temizlediği için bu bölgeye güvenle uygulayabilirsiniz. aşmadan Gitme:

Muz Kabuğunun 7 Önemli Faydası, Kullanımı Tarifi

Muz Kabuğunun 7 Önemli Faydası, Kullanımı

1) Muz Kabuğu Cilde Faydaları ile Adeta Evinizin Dermatologu! 2) Çiçek Toprağına Muz Kabuğu, Bakın Neler Oluyor!

3) Tv Oyuncusu Kıvamında Bembeyaz Dişler EHEHE

4) Bitkisel Ağrı Kesici Aromaterapist: Dr. Muz Kabuğu

5) Aa yeni mi bu? Hayır, Muz Kabuğu ile Parlatıldı ;)

6) Yara ve Sinek Isırıklarına Kaşıntı Giderici Doğal Merheminiz 7) Hızlı Uzayan Yumuşacık Saçlar, Baybay Kırıklar 

Muzu Yedikten Sonra Kabuğunu Çöpe Atıyorsanız Bu Bilgiler Sizi Çok Şaşırtacak! Asya topraklarında yetişen, antik Mısır ve Asur medeniyetlerine dek gerileyen kökeni ile günümüzde de en sevilen liste başı meyveleri arasında yerini alan tropikal muz, Musa ismindeki büyük boyutlara ulaşan bitkinin köksap meyvesidir. Üyesi bulunduğu familyadan hareketle dilimizde ‘muz’ kullanımı yaygınken, ‘banana’ Arapça’da parmak anlamına gelen kelimeden türetildiğini biliyor muydunuz?

Yumuşak, susuz ve etli yapısı ile kendine has aromasının yanı sıra muz, içeriğindeki zengin potasyum, lif, magnezyum, kalsiyum, A, C vitaminleri sayesinde oldukça besleyicidir.

Sindirim, bağışıklık ve sinir sistemi üzerinde olumlu etkileri yaygın olarak kabul edilmiş muz kabuğu faydaları ardındaki gizem nedir peki?

Vitamini kabuğunda deyimini kelimenin tam anlamıyla karşılayan muz kabuğu faydaları bu yazıda mercek altında! Muzu yedikten sonra kabuğunu çöpe atıyorsanız, tekrar düşünmenizi tavsiye edeceğiz. Çünkü akne tedavisinden, bitki bakımına, evdeki gümüşleri parlatmadan ağrı kesici özelliğine değin çok şaşıracağınız bilgiler paylaşacağız.

O halde, muz kabuğu ne işe yarar, yenir mi, nelere iyi gelir aşağıda sıralanan alt başlıklarda tüm açıklığıyla sizleri bekliyor, hazır mısınız?

muz kabuğu faydası Muz Kabuğu Faydaları 

Vitamini Gerçekten Kabuğunda! İşte O İlginç Bilgiler…

Muz kabuğu hışımla içeri girdi ve dudaklarından şu cümle süzüldü: “Yedikten sonra çöpe attığın o kabuklara dön de bir bak istedim…” Şaka bir yana, sivilcelerinizi muz kabuğu ile tedavi edebileceğinizi biliyor muydunuz veya başınıza aniden saplanan o ağrıyı dindirebileceğinizi?

Bitkilerinize ihtiyacı olan besin takviyesini sağlayabileceğinizi ve hatta diş beyazlatma özelliğini?

Peki, muz kabuğu faydaları neden bu kadar önemli, sağlık üzerinde ne gibi yapıcı etkileri var ya da muz kabuğu ne işe yarar, nasıl kullanılır? Hep birlikte inceleyelim: muz kabuğu cilde faydaları

1) Muz Kabuğu Cilde Faydaları ile Adeta Evinizin Dermatologu! Muz kabuğunun tek başına bir maske görevi üstlendiğini biliyor muydunuz?

Peki, muz kabuğu cilde nasıl uygulanır?

Muzunuzu afiyetle yeyin, kabuğunu da temiz cildinize dairesel hareketlerde sürün. İşte bu kadar basit! Teninizde iyileştirici etkileri bulunan muz kabuğu cilde faydaları arasında antioksidan görevi ilk sırada. Cildinizde sivilce, akne gibi problemler yaşıyorsanız bu bölgeyi temizledikten sonra 2 hafta kadar düzenli olarak muz kabuğu ile masaj yapın.

Veya daha önce uygulayıp etkisini gördüğünüz bir maskenize muz kabuğunun içindeki beyaz katmanı kaşıkla sıyırıp ekleyin. Arındırıcı ve canlandırıcı özelliği sayesinde katkı maddeli kimyasal ürünler yerine sadece tek malzeme ile muz maskesi uygulayabilirsiniz.

Muz kabuğu siyah nokta oluşumuna sebep olan ciltteki kir ve sebum birikimini önler. Kırışıklık giderici ve gençleştirici etkili muz kabuğu sayesinde düzenli kullanımda çok daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz!

Muz kabuğu göz altı morlukları, şişlikleri ve yorgun görünümü de tedavi edici özelliğe sahiptir.

Muz kabuğu nasır, siğil, et beni gibi cilt problemlerinde düzenli kullanım sonucu iyileşmelere vesile olduğu gözlemlenmiştir; bakteri ve mikrop oluşumunu engelleyip temizlediği için bu bölgeye güvenle uygulayabilirsiniz. muz kabuğu cilde faydaları

2) Çiçek Toprağına Muz Kabuğu, Bakın Neler Oluyor!

Ev bitkileriniz için muz kabuğu gübre görevi üstleniyor bu kez. Nasıl mı? Bahçe veya saksı bitkilerinizin toprağına 1-2 gün su dolu şişede dinlendirilmiş, yumuşamış muz kabuklarını parçalar halinde ekleyebilirsiniz. İçinde beklettiğiniz su ile bitkilerinizi sulayabilirsiniz.

Zengin mineral değerleri sayesinde bitkilerinizdeki canlılığı fark edeceksiniz; muz kabuğu çiçek toprağına gereken besin takviyesini sağlayacaktır. Orkideye muz kabuğu eklenir mi?

Elbette! orkide torfuna muz kabuğu parçaları karıştırarak cıvıl cıvıl açan çiçekler elde edebilirsiniz. Muz kabuğu kahve yumurta kabuğu üçlüsü ile ev yapımı gübre hazırlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken tüm bu malzemeleri blender yardımıyla karıştırıp dilediğiniz bitkinin toprağına eklemek.

Bembeyaz Dişler EHEHE Yüksek bütçelerle yaptırılan diş beyazlatma işlemlerine kendi evinizde pratik bir çözüm bulmaya ne dersiniz?

Tam bu noktada muz kabuğu diş beyazlatma özelliği ile hem ekonomik hem de doğal bir yöntem sunuyor. Gün içinde -özellikle sabah kalkınca veya gece uyku öncesi- dişlerinizi fırçaladıktan sonra birkaç dakika muz kabuğu ile masaj yapın. Diş etlerindeki mikropları da temizleyecek bu beyazlatma yöntemi için düzenli uygulamanın önemli olduğunu belirtelim.

Muz kabuğu ile diş beyazlatma yanı sıra diş yüzeyindeki leke ve sararmalar da bu aşamada yok olacaktır. Bitkisel Ağrı Kesici Aromaterapist: Dr. Muz Kabuğu Dinmek bilmeyen bir ağrıyla başa çıkamıyorsanız eliniz ilaç kutusuna gitmeden önce son çıkış: Muz kabuğu! Bitkisel ağrı kesici özelliği ile muz kabuğunu ağrınız olan bölgeye masaj yöntemiyle uygulayabilirsiniz.

Muz kabuğu diz ağrısı veya eklem ağrısı gibi yaygın ağrılar için birebirdir. Muz kabuğu migren ağrılarına da iyi gelir. Şakaklarınıza muz kabuğunu ile masaj yapın ve kabuğu bir süre başınızda bekletin.

Hemen öncesinde bir süre buzdolabında bekletirseniz soğuk press etkisi de sağlayabilirsiniz. Muz kabuğunun içindeki hafif kaygan jel kıvamındaki sıvı sayesinde masaj yapılan bölgeyi nemlendirecek ve bu esnada cildinizde tahriş yaşanmayacaktır. Yara ve Sinek Isırıklarına Kaşıntı Giderici

 Doğal Merheminiz Teninizin herhangi bir yerinde kesik ya da yara mı var?

Telaş yok, şimdi tedavi edeceğiz. Ellerinizi yıkadıktan sonra yara oluşan bölgeye muz kabuğunu yerleştirin ve dilerseniz bantlayın. Bu şekilde bir süre bekleyin.

Birkaç gün düzenli uyguladığınızda iz kalmadan yarayı tedavi ettiğini göreceksiniz.

Aynı işlemi sinek ısırığı olan bölgeye de uygulayabilirsiniz, kaşıntı ve kızarıklığa iyi gelecektir Hızlı Uzayan Yumuşacık Saçlar, Baybay Kırıklar Muz kabuğu cilt için faydalı vitamin ve minareller içermektedir; az önce bu konuya değinmiştik. Bu kez saç derisi için tavsiye edeceğimiz muz kabuğu ile çabuk kırılan, kuru ve yıpranmış saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

Kabukları ve isteğe göre bir miktar zeytinyağını blenderdan geçirip püre haline getirin, duş öncesi en az 1 saat bu karışımı ister saç diplerinizde ister saç uçlarınızda bekletin.

Birkaç ay boyunca haftada 1 kez uygulayabileceğiniz bu maske ile kökten beslendiği için çok daha hızlı uzayan nemli saçlarınıza merhaba deyin!

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER