VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 23 March 2022 00:49:49

0 Yorum

Kez Okundu.

Mutkililer Sürgün Savcıyı İstemiyor

Sürgün edilen savcının Bitlis'e gönderilmesine tepki

H24/ ilkha-Şükrü Tontaş BİTLİS

Erdoğan’ın tepki gösterdiği hakim ve savcı sürgün edildi Tokat'ta Özlem Ağ'ı 23 yerinden bıçaklayan boşanma aşamasındaki eşinin tahliyesini isteyen savcı ile tahliye eden ve hakim, HSK kararıyla sürgün edildi.

HSK, hakimin Şırnak Silopi'ye, savcının ise Bitlis Mutki'ye geçici olarak görevlendirilmesine karar verdi. Samet Ağ'ın tahliye edilmesine Erdoğan da tepki göstermişti.

Sürgün edilen savcının Bitlis'e gönderilmesine tepki Tokat'ta boşanma aşamasında olan eşini 23 yerinde bıçaklayan Samet Ağ'ın tahliyesini isteyen savcının, Bitlis'in Mutki ilçesine gönderilmesine sosyal medya kullanıcılarından tepki yağdı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2'nci Dairesi, Tokat'ta boşanma aşamasında olan eşini 23 yerinden bıçaklayan Samet Ağ'ın (32) tahliyesini isteyen savcı ile tahliye eden hakimin görev yerlerini değiştirdi.

Hakim Şırnak'ın Silopi, savcı ise Bitlis'in Mutki ilçesine geçici görevlendirilmesi kararlaştırıldı. Eşini bıçakladıktan sonra gözaltına alınan Samet Ağ, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe 'tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklandı. Cezaevinde 3 ay kalan Samet Ağ, daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Mart'ta katıldığı programda, yaşanan olayı hatırlatarak, "Meğerse 3 aydan sonra serbest bırakmışlar adamı. Hemen aradık, araştırdık; hamdolsun, tekrar bu adi herifi içeri almışlar. Düşünün, 23 yerden bıçaklıyor.

Ey hakim, sen nasıl oluyor böyle birisini serbest bırakıyorsun? Hakim olabilir, Savcı olabilir, fark etmez. Adalet ortada kalamaz, yerde sürünmez. Onun için de gereğini yapacağız." demişti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın izniyle Samet Ağ'ın tahliyesini isteyen savcı ile tahliye eden hakim hakkında HSK inceleme başlattı.

Yapılan incelemenin ardından Ağ'ın tahliyesini isteyen savcı Bitlis'in Mutki ilçesine geçici olarak görevlendirilmesine karar verildi. Kararın ardından sosyal medya üzerinden tepki gösterdi

 Bitlisliler, "Bu savcı ceza olarak buraya gönderilmişse, Mutkili insanın ne suçu var? Burada yaşayan insanlar ikinci sınıf mı? Yoksa kobay olarak mı kullanılıyor. Yıllarca görevini kötüye kullanan memurlar doğuya gönderildi. Doğuya sürülen memur intikamını halktan aldı. Devlet artık bu mantıktan vazgeçmeli" diye tepki gösterdiler.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER