VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 13 August 2021 23:48:09

0 Yorum

Kez Okundu.

Metro Turizm Mülteci Taşıyorken

Metro Turizm kaçak göçmenleri böyle taşıdı

Kaçak göçmen taşıyan Metro Turizm’den itiraf: “Bütün firmalar taşıyor, sadece biz değil”

Hergün Binlerce Afgan Pakistan göçmeni Van üzerinden Türkiye'yegeçiyor.

Skandallarla adından oldukça fazla söz ettiren Metro Turizm’in İran’dan Van’a gelen mültecileri Anadolu'ya taşıdığı kamera görüntülerine yansıdı.

Türkiye, güneyinde küle çeviren orman yangınlarıyla, kuzeyinde sel felaketleriyle ve doğusunda ise bir göç dalgası ile çevrelenmiş durumda.

Medyablok’tan İdris Yılmaz'ın kaydettiği görüntülerde, araçlarıyla takip ettikleri Metro Turizm'e ait otobüs yol kenarında durarak aracına mültecileri hızlıca bindirdiği görülüyor.

Videonun sonunda yer alan konuşmalarda ise bir Metro Turizm çalışanının "Bütün firmalar taşıyor. Sadece biz değil" diyerek yaptıklarını savunduğu duyuluyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Van'dan ülkeye giriş yapan sığınmacıları taşıdığı belirtilen Metro Turizm'e ilişkin Valilikten açıklama geldi.

Açıklamada durdurulan otobüsteki 7 göçmenin sınır dışı edildiği ifade edilirken, otobüs şoförünün ise gözaltına alındığı açıklandı.

Valilikten yapılan açıklama şöyle:

''Paylaşımlarda düzensiz göçmenleri aldığı görülen Metro Turizme ait yolcu otobüsü Van ve Ağrı kolluk kuvvetlerinin koordinasyonu ile Ağrı Patnos ilçesinde yol kontrol noktasında durdurularak, otobüste bulunan illegal giriş yaptıkları gerekçesiyle idari para cezası kesilen 7 düzensiz göçmen yakalanarak sınır dışı edilmek üzere işlemlerine başlanmıştır. Olayda organizatör olduğu değerlendirilen araç sürücüsü A.O gözaltına alınmış olup olayla ilgili adlı ve idari işlemler devam etmektedir.
Göçmen kaçakçılığıyla mücadele kapsamında düzensiz göçmenlerin sınırı geçmesinin engellemesi, yakalanması, göçmen kaçakçılığı suçuna iştirak eden veya organize eden kişi ve yapıların tüm yönleriyle ortaya çıkarılmasına yönelik çalışmalarımız kararlılıkla sürdürülmektedir.''
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER