VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 09 July 2022 16:27:51

0 Yorum

Kez Okundu.

Menderes Belediye Başkanı Görevden Alındı

Menderes Belediye Başkanı Görevden Alındı

H24/ Yerel Yönetimler 

İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın görevden alınmasına ilişkin “Haksızlığa uğramanın öfkesi içindeyiz

. Halkın iradesini entrikalar ile alaşağı etmeye çalışan bu zihniyet tarih önünde hesap verecek. Adaletin terazisi zamanı gelince o teraziyi bozanı da tartar” dedi.

"GEREKÇEYİ BİLMİYORUM"

Menderes Belediye Başkanı Kayalar, görevden alınma gerekçesini bilmediğini dile getirerek “2019’da sizlerin iradesiyle geldiğim görevimden siyasi bir kararla geçici bir süre uzaklaştırıldım. Dün gerekçesini bilmediğim bir nedenle İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldım. Kimse bu süreçte karamsarlığa kapılmasın. Başımız dik alnımız ak ve kimseye veremeyecek hesabımız yok. Biliyorum ki bugünler geçecek ve inanıyorum ki adalet olması gerektiği gibi ilerleyecek. Bizler de sizlere ilk günkü heyecan ve isteğimizle hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

CHP’li Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın yolsuzluk soruşturması kapsamında görevden alınmasına tepkiler devam ediyor.

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, ilçe örgütleri ile parti yöneticileri belediye binası önünde toplanarak karara tepki gösterdi.

Yücel, görevden alınma kararına tepki göstererek “CHP belediye başkanlarının veremeyeceği hesap yok. Yanlış yola saparlarsa, onlara ilk ‘Dur’ diyecek yine CHP’dir. Yargıdan istediği sonucu alamayan siyasi iktidar çözümü, çareyi idari bir tasarrufla görevden almada buldu. Hakkında mahkûmiyet, tutuklama kararı yok ama idari bir kararla, hani o kriminal ile, suç örgütü liderleriyle fotoğrafları olan İçişleri Bakanı’nın kararıyla belediye başkanımız görevden alındı. Bu haksızlığı yapanlar, Menderes’in iradesine darbe vuranlar, seçimde karşılığını en ağır şekilde alacaklar” dedi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER