VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 07 July 2021 01:50:23

0 Yorum

Kez Okundu.

Mazlumder Başkanlığına Kartal Seçildi

MAZLUMDER'in yeni Genel Başkanı Kaya Kartal oldu

H24/STK/Kongreler

 MAZLUMDER'in tek listeyle gidilen 15. Olağan Genel Kurulu'nda Avukat Kaya Kartal Genel Başkan seçildi 

MAZLUMDER'in yeni Genel Başkanı Kaya Kartal oldu MAZLUMDER 15. Olağan Genel Kurul Toplantısında seçime tek listeyle girildi.

MAZLUMDER Genel Başkanı Ramazan Beyhan'ın yaptığı konuşmanın ardından sonrasında genel kurulda seçilen genel yönetim kurulu (GYK) üyelerinin katılımı ile ilk GYK toplantısı gerçekleştirildi.

Avukat Kaya Kartal oybirliğiyle MAZLUMDER'in 15. Dönem Genel Başkanı oldu. 

 

Mazlumder Genel Bakanlığına seçilen avukat Kaya Kartal Kimdir?

✓Aslen Nerelidir?

✓Kaç yaşındadır?

✓Ne mezunudur?

İsmim Kaya Kartal İstanbul’da 2006 yılından beri avukatlık yapıyorum. 2007 yılından bugüne Mazlumder’de çeşitli görevlerde bulundum.

2010’dan itibaren cezaevi çalışmalarına odaklanmış durumdayım. Mazlumder Cezaevi komisyonu diye bir komisyon oluşturduk.

Bu komisyon çalışmaları içerisinde gerek Türkiye’deki çeşitli cezaevlerini ziyaret etme oradaki mahpuslarla görüşme, gerek onlardan aldığımız verilerle ilgili kurumlara müraacatta bulunma, bunları bildirme, gerekse oradan aldığımız bilgileri kamuoyuna açıklayarak kamuoyunu bilgilendirme tarzında çalışmalar cezaevi komisyonunun bir ayağını oluşturuyor. Diğer ayağında cezaevine girmiş çıkmış insanlarla veya halihazırda cezaevinde olan mahpusların aileleriyle, eşi olabiliyor, kardeşi olabilyor, babası olabiliyor, çocuğu olabiliyor onlarla “cezaevi söyleşileri” başlığı altında söyleşiler yapıyoruz.

Bugüne kadar 24 tane söyleşi yaptık. Yine bu çalışma bağlamında mektuplaşma ve bayramlarda tebrikleşme, çeşitli kitap hediyeleşmesi şeklinde kitap göndererek bir başka ayağını kurmuş durumundayız.

Cezaevi komisyonu genel olarak bu çerçevede ilerliyor. Biz gerek bu gözlemlerimiz, cezaevi ziyaretleri, kurumlarla yazışmalar sayesinde ciddi anlamda bir veriye sahip olmuş durumdayız. Mazlumderde cezaevi çalışmalarını genel olarak bu bağlamda yürütüyoruz.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER