VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 01 May 2022 14:53:43

0 Yorum

Kez Okundu.

Kölelik Demokrasi Aldatmacası

Kölelik Demokrasi Aldatmacası

H24 Makale / Adil AVAZ 

KÖLELİK

İnsanın kendi kölesi olma durumu da vardır. Bu durumdakiler, yaptıkları her türlü eylemi, kendilerine hak sayarlar. Sömürmek, çalmak, gasp etmek, yalancılık, dolandırıcılık, adam harcamak, emanete ihanet etmek, makam/mevki peşine düşmek vs. İnsanın kendisine köle olması, kul ve kulluk haklarıyla da iniltilidir. Ayrıca tevhidi yaralayıp, totem/putçuluğa kapı aralar. Köleliğin her çesidi fıtrata aykırıdır. İnsan kendisine değil; hak ve hakikate hizmet etmeli ki "eşrefi mahlukat" ailesinden olsun. Kendinize iyi bakın.

ADALET GÜNÜ

Herkesin bir umudu vardır. Kiminin de "o gün"e dairdir. Allaha güveniyor, O'na sığınıyor ve böylece iman ediyorlar.

Tüm insanların, zerre kadar hayr ve şerlerinin karşılığını alacağı "o gün". Ve insanların dünyadaki "kurtarıcıları"ndan, "şefaatçılar"ından, putlaştırdıklarından tartışıp kaçtığı "o gün". Adaletin tecelli ettiği gündür "o gün".

Bu umudları içindir haksıza, sahtekara, sömürücüye, rüşvetçiye, torpilciye, stokçuya, ırkçıya, faizciye, emek hırsızına zalime vs keyifle baş kaldırışları. Onlara eyvallah etmeyişleri.

Karınca misali gibi de olsa; iman edilmiş "o gün"e kavuşma umuduyla, insanın özgürlüğünü doya doya yaşaması ne güzel bir nimettir.

DEMOKRASİ ALDATMACASI

 Demokrasi egemenlerin dayattığı bir yaşam din/sistem biçimidir. Evvela kendi sonra dünya vatandaşlarını sömürme üzerine temellendirilmiştir.

5 dakikalık uzay turu için 5 milyar dolar harcıyan egemen kapitalistlerin emekçileri, %5 zam alabilmek için, demokrasinin polisleri ile çatışmak zorunda kalıyorlar. "Halkın kendi kendini idare etmesi" diyorlar deokrasi için. Bu da büyük yalan. Önlerine birer parti koyuyorlar.

Dindar, milliyeçi, ayrılıkçı, solcu, muhafazakar vs partiler. "Buyrun istediğinizi seçin" diyorlar. Buymuş demokrasi. Ya iyide bu partilerin hepsi esasen aynıdır.

Bu gün Türkiyedeki ittifaklar bu aynılığın bir göstergesi değilmi? Almanya düne kadar, sağcı ve solcu partilerin koalisyonu ile yıllarca idare edilmedi mi?

Fransanın demokrat egemenleri enerjisinin %30 unu Nijer'den sömürürken, Nijerin büyük bölümünde elektrik olmadığını bilmiyorlar mı? Libya demokrasiden önce dışardan işçi alırken, batının demokrasi ihracından sonra, insanlar amele pazarında iş bekliyorlar. Demokrat batı ise demokrasi adına Libyanın zenginliklerine çökmediler mi?

Kısaca demokrasinin kuralları bellidir. Sadece sermaye baronlarına hizmet, kölelik. İnsanca yaşamı ve insan onurunu sıfırlayan, insanları birbiri ile yarıştıran gerektiğinde katliamlarla kendini tazeleyen, yenileyen bir sistem.

Bu demokrat baronların değirmenlerine su taşıyan(sudi arabistan misali) ülkelerin demokrasi marazını da hoş görecek kadar iki yüzlüdürler.

Dünya kalabalıkları, önlerine sunulan demokrasinin direği partilerinin kavgası ile uğraşırken, öteledikleri insani yaşam sistemi yüzünden, özgürlük diye kendilerine dayatılan/öğretilen bu esaretten kurtulamıyacaklardır.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER