VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 21 May 2021 19:12:45

0 Yorum

Kez Okundu.

Kars’lı Özışık Kardeşler

ÖZIŞIK AİLESİNİ TANIYALIM..

Ekranlardan, muhaliflere küfür hakaret eden bu Yeniçeri askerlerini tanıyalım.. Genetiği ile oynanmış devşirilmiş, Iğdır /Tuzluca’lı bir aile. Babaları türkçe öğrenemeden öldü. Ailenin büyüğü Hadi Özışık İlkokul mezunu. Hadi Özışık'ın biyografisine bakalım.. Yıllar önce türkiye gazetesi’nde sokak sokak, ev ev dolaşıp abonelere elden gazete dağıtıcılığı yapardı. O zamanlar ilkokul mezunuydu.

Dışarıdan orta mektebi bitirme imtihanlarına hazırlanıyordu. Dağıtıcılıktan kovulunca özer çiller’in dolaylı olarak kontrol ettiği, alt yazı geçmesiyle bilinen b tv’de çaycılık yapmaya başladı. Kardeşi Süleyman’ı İstanbul'a getirdi. Süleyman inşaatlarda sıvacılık yapmaya başladı.

Diğer kardeş Mehmet Özışık; Sabah gazetesinde şofördü. Tansu Çillerin B Tv’si kapanınca, Behiç Kılıç onu günaydın ve meydan’a faks çekme sorumlusu yaptı! Orada geçimsiz, haset olduğu için iş arkadaşları tarafından dışlandı ve orada da tutunamadı. 1999’da işsiz kaldı. O dönem Süleyman Soylu’nun yanında çalışmaya başladı. S. Soylu, Hadi Özışık’ın bir süre maaş karşılığı yanında çalıştığını doğruladı.

Soyluyu neden fanatizm derecesinde savunduğunu anladınız mı? Son olarak Akp'li işadamı kuyumcu Cihan Kamerin verdiği para ve destekle internet haber’in şeklî sahibi yapıldı ve hem StarTv'de, hem İnternet haber’de kobaylık yapmaya devam ediyor.

Babaları tek kelime Türkçe bilmeyen bu ailenin bu hızlı dönüşümü; önce 'din' sonra 'verilen maddi imkanlar' ile sağlanarak, 'en sadık Yeniçeri askerleri' yapıldı. Köklerinden feragat eden devşirme kayıp bir aile.." 

 

 

SÜLEYMAN ÖZIŞIK VEDA ETTİ

 Sedat Peker ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuğa soyunduklarına dair Peker'in yayınladığı Hadi Özışık ile konuşma videosunda "Soylu ile görüşen gazeteci" olarak adı geçen Süleyman Özışık, Türkiye gazetesindeki köşesinden bugün bir veda yazısı yazarak "​Hakkınızı helal edin." dedi..

İŞTE O YAZI;

Aklanıncaya kadar ara… Şu an yaşadıklarımın nasıl bir şeye benzediğini size şöyle anlatabilirim... Yol ortasında çıkan bir çatışma sonucu seken kurşunun isabet ettiği alakasız adam gibi hissediyorum. Tamamen gazetecilik refleksiyle bir yıl araştırdığım ve araştırdığımı da devlet kademesine bilgi alma amacıyla bildirdiğim DHKP-C ve FETÖ konulu iki dosyanın sonuçlarının taa buraya uzayacağı aklımın ucundan bile geçmedi. Sadece şunun bilinmesini istiyorum. Gazeteci olarak haber konusu olan herkesle konuştum, bugün olsa yine konuşurum. Ama konuştuğum hiç kimse ile “ticari, istihbari ve gayri hukuki veya gayrı ahlaki” bir ilişkim olmadı. Buna Allah'ım şahittir!.. Hınç, nefret ve garez duyguları ile saldıranların ne dediği umurumda değil. Ama bugüne kadar bana inanan, güvenen ve söylediğim söze itibar eden herkesin şunu bilmesini istiyorum.

Ben sizin başınızı yere eğeceğiniz hiçbir şey yapmadım. Sizi utandıracak, “Sen de mi” dedirtecek hiçbir işin içinde olmadım. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu'nun yaşanan diyaloglarda adım geçtiği için hakkımda yaptığı bir suç duyurusu var. Üzerimde oluşan böyle bir şaibe varken köşe yazarlığına devam etmeyi onurum kabul etmiyor. Bu nedenle; bana inanmalarına, arkamda durmalarına ve "Yazılarına devam et" demelerine rağmen gazetem 'Türkiye'nin yönetiminden müsaade istedim.

Biliyorum... Düştüğüm yer, Yusuf'un kuyusudur. Ama Allah'ın izniyle ben bu kuyudan çıkarım. Daha önce de size söylemiştim.

Ben yenilgiye inanan birisi değilim. Her düşüşün bir sınav olduğuna iman etmiş biriyim. Ben bu sınavı atlatırım. Çünkü ben, hayatım boyunca kimseye kumpas kurmadım, kimseye ihanet etmedim. Düşen kim varsa ona "kardeş" eli uzattım. İnandığım Allah davası için ve o davaya hizmet edenler için elimden geldiğince mücadele ettim. Sözün özü… Adalet huzurunda ve sizin vicdanınızda aklanıncaya kadar kâğıdı kalemi bırakma kararı aldım. ​Hakkınızı helal edin.

 

 

 

Profesyonel gazetecilik mesleğine Türkiye Gazetesi’nde (1986) adliye muhabiri olarak başlayan Hadi Özışık, daha sonra Günaydın Gazetesi, Bugün Gazetesi (Dinç Bilgin), Meydan Gazetesi, Milliyet Haber Ajansı, Yeni Günaydın Gazetesi, HBB Televizyonu, Kanal 6, Sağduyu Gazetesi, Tercüman Gazetesi (Ilıcak) ve Star Gazetesi’nde muhabir, yönetici ve köşe yazarı olarak çalıştı. Best FM’de bir süre “Konuşan Türkiye” programını sunan Hadi Özışık, TGRT Haber’de”Basın Odası” programını yaptı. 28 Şubat sürecinde Yeni Günaydın Gazetesi’nin kapatılmasıyla birlikte işsiz kalan Hadi Özışık, İnternet’le 1999 yılında tanıştı. 28 Şubat sürecinde hakkında bir çok dava açılan Hadi Özışık, 3 yıllık işsizlik dönemi yaşadı. 2000 YILINDA İNTERNETHABER.COM’U KURDU “Kirli Sayfa” kitabının da yazarı olan Hadi Özışık, 5 Mayıs 2000 yılında internethaber.com’u kurdu. Kurucusu olduğu sitede yazarlık yapan Hadi Özışık, iki kişi ile çıktığı başlattığı yolculuğunu, bugün 60 kişi ile devam ettiriyor. gazeteoku.com, internetspor.com, gazeteciler.com, memurhaber.com, elmaelma.com, sporoku.com, ekofinans.com sitelerinin de kurucusu olan Hadi Özışık, 2005 yılında İnternet Medyası Derneği’ni kurdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde İnternet gazeteciliği konusunda ders veren Hadi Özışık, İnternet Geliştirme Kurulu’nun da yönetim kurulunda yer alıyor. Hadi Özışık, üç çocuk babasıdır.

ÖZIŞIK KARDEŞLER

 Hadi Özışık, internet medyasında devleştiği son 20 yılda yanında kardeşleri Süleyman Özışık ve Mehmet Özışık yer aldı. Kamuoyu özellikle Süleyman Özışık ismine oldukça aşina. AKP ile kurdukları ilişkiler, AKP’li belediyelerden “konferanslar” aracılığıyla elde ettikleri gelir sık sık gündeme gelen Özışık kardeşlerin isimleri, bazı kumpas davalarında da geçiyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yakın oldukları iddia edilen Özışık kardeşlerin başta Sedat Peker, Alaattin Çakıcı gibi organize suç örgütlerinin liderleri olmak üzere yer altı dünyasıyla da ilişkileri olduğu iddia ediliyor.

 

İNTERNET MEDYASININ ‘AYDIN DOĞAN’I ÖYKÜNMESİ

 Özışık kardeşlerin AKP’ye yakınlıklarıyla kurduğu internet siteleri bu partinin iktidar olmasıyla adeta bir ‘internet medyası devine’ dönüşmelerini sağladı. Pek alanda faaliyet gösteren siteleri yöneten Özışık kardeşler, elde ettikleri güçle bir zamanlar ülkedeki medya tekelinin önemli ismi olan Aydın Doğan’la bile karşılaştırıldılar.

BAYKAL KASETİ DE “İLK ONLARA GİTMİŞTİ

” Özışık kardeşler, daha önce de kamuoyunda kumpas ve şantaj gibi çeşitli davalarla gündeme gelmişlerdi. Süleyman Özışık’ın ismi, CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a yönelik kaset kumpasında da geçti. Süleyman Özışık, Baykal’a kurulan komplonun kasetinin ilk olarak kendisine gönderildiğini açıklamıştı. “Baykal’ın kaseti ilk bana geldi” demişti.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER