VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 01 August 2021 22:15:49

0 Yorum

Kez Okundu.

Karamollaoğlu Van’da İş İnsanlarıyla Bir Araya Geldi

Karamollaoğlu Van’da

Saadet Partisi Genel Başkanı  Temel Karamollaoğlu’nun katılımıyla 7. Olağan Van İl Kongresi gerçekleştirildi.

Kongre sonrasında Bölge Ekonomisi ve Sanayi, Turizm konularında bir çok iş insanı ve Ticaret Odası Yetkilileriyle bir toplantı yaptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Van ziyaretinde Elite World' Otelinde Van'da bulunan STK Temsilcileri ile bir araya geldi.

7. Olağan Van İl Kongresi'nde konuşan Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, Türkiye'nin kuraklığın etkisiyle birçok ürünü ithal edeceğine ilişkin olarak ise "Bu sene çok daha büyük paralar ödeyerek ihtiyacımızı giderecek ürünleri ithal etmek mecburiyetinde kalacağız. Nasıl ödeyeceğiz? Borç alacağız. Borç alan emir alır, taviz verir" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 7. Olağan Van İl Kongresi'nde konuştu. Karamollaoğlu, Türkiye'nin kuraklığın etkisiyle birçok ürünü ithal edeceğine ilişkin olarak "Bu sene çok daha büyük paralar ödeyerek ihtiyacımızı giderecek ürünleri ithal etmek mecburiyetinde kalacağız. Nasıl ödeyeceğiz? Borç alacağız. Borç alan emir alır, taviz verir" dedi.

"İKTİDAR HAZIRLIKLI OLMAK MECBURİYETİNDE"

Karamollaoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"Başımız sıkıştığı zaman derdimize derman olacak imkanımız yok. Şu anda Türk Hava Yolları'nın hangarında bekleyen uçaklar var. Ama işin garibi Van'a uçak bileti bulmak dert. İnsanlarımız uçak bileti fiyatlarından şikayet ediyor. Bu gariplikler ülkenin her noktasında var. İktidar imkanı kullanmaktan imtina ediyor. Hasta var, ilaç var ama o ilacı oradan alıp hastaya getirmek olmuyor. Gerçek bu. Van'da meydana gelen sel nedeniyle doğan zararları üzüntüyle karşılıyorum. Her zaman iktidar bunlara karşı önceden tedbir alamayabilir ama hazırlıklı olmak mecburiyetindedir.

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Van İl Başkanlığı Kongresi’nde konuştu

Toplantıya Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, Van TSO Başkanı Necdet Takva, TURSAB Van Şube Başkanı Doğu Anadolu Temsilcisi Cevdet Özgökçe,  Van Hurdacılar ve VESKOB Kooperatif Başkanı Ömer Doğan, Bestan CEO’su Iram Bayram, Van'da bulunan dernek temsilcilerinden Müslim Erbay,  Meral Ayhan,  İş İnsanlarından Musa Güneş,  Muzaffer Gür,  Eski Van TSO ve Vatbo Başkanı Feridun Irak, ile çok sayıda seçkin davetliler katıldılar.

 

İlk söz alan Van TSO Başkanı,  Necdet Takva, " Ana dilde eğitim,  esnaf sorunlarını dile getirdi. Daha sonra söz alan TURSAB Van Şube Başkanı Cevdet Özgökçe,  Van'da Uçak sayısı yeterli değil,  2019 da İlimize günde 19.20 uçak iniş yaparken bugün bu sayı maalesef 8, her türlü çağrılarımız sonuçsuz kaldı.

 

Karamollaoğlu Van’da

Ayrıca 1.5 Yıldır Bu şehrin kalbi olan Kapıköy Sınır Kapısı kapalıdır. Van' günde  binlerce Afgan mülteci giriş yapıyor. Van adeta sahipsiz bir şehir dedi. Bestvan CEO’su İrem Bayram da,  Ulaşım sektöründe hizmet veriyoruz. Bestvan firması olarak yaklaşık 300 filoluk araçlarımız mevcut,  başta Irak ve İran' yolcu taşırken diplomatik sıkıntılar çekiyoruz. Bu Dışişleri Bakanlığının zaafıdır dedi.

 

İrem Bayram ulaşım sorunlarını dile getirdi. Daha sonra söz alan  Feridun Irak' " İlimizde liyakat sahibi olmayan idareciler var. İşin ehli olmayan kişiler yüzünden bir iş kısa zamanda olacaksa,  bu aylarca sürüyor dedi.

 

Van İran arasında yürütülen Demiryolları yük taşımacılığı Tatvan Van arası Feribot seferleri ile yapılıyor. Yıllar önce Van'a gelen Ulaştırma Bakanlarına bu konuyu aktardım. Bu uygulama yanlıştır dedik. İnşallah sizler iktidara gelirseniz sizlerden isteğimiz demokrasiyi ve adalet sistemini uygulayın dedi. Sorulan sorulara cevap veren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Biz Türkiye de yeniden 

başkanlık sisteminin değil de parlamenter sistemin gelmesini istiyoruz dedi. Program sonunda söz alan  Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, davetlerini kırmayıp programa katılan bütün konuklara teşekkür etti...!

Resim

 

Resim

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER