VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 21 June 2021 22:12:21

0 Yorum

Kez Okundu.

İyi Parti Heyetinin Bitlis Açıklaması

İYİ Parti heyeti "Bitlis Dere Üstü Islah Projesi" için basın açıklaması düzenledi

Bitlis'e gelen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta'nın da aralarında bulunduğu heyet, düzenledikleri basın açıklamasıyla esnafın mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu ve beraberindeki heyet Bitlis'i ziyaret etti.

Bitlis Valisini makamında ziyaret eden heyet, daha sonra çarşı merkezinde iş yeri yıkılacak esnafları ziyaret etti. Esnaf ziyaretinin ardından heyet, merkez Ulu Camii önünde basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasında konuşan İYİ Parti Bitlis İl Başkanı Ziya Yoldaş, esnafın sorunlarını dinlemek için parti heyetinin Bitlis'te bulunduğunu söyledi.

Basın açıklamasında konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta, Bitlis'teki esnafın Ankara'da sesi olmak için geldiklerini belirtti. Usta, "Bitlisli esnafın haklı davasının yanında durmak için geldik. İstiyoruz ki Bitlis daha fazla fakirleşmesin, daha fazla göç vermesi, Bitlis ranta kurban gitmesin. Bitlis Türkiye'nin en fazla göç veren kenti. Bitlis, Türkiye milli gelirinin ortalamasının yüzde 40'nın altında. Kadim bir şehir, çok eski bir şehir olmasına rağmen Bitlis'in kaynakları maalesef harekette geçirilemiyor. Hiçbirimiz burada yapılacak yatırıma karşı olmayız. Bizde burada refah istiyoruz, biz de burada zenginlik istiyoruz. Dere ıslahı bahanesi altında burada 700 tane dükkânı yıkacaksanız, insanları işsiz güçsüz bırakacaksanız, biz buna evet diyemeyiz." ifadesini kullandı.

Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral ise "İstişare etmeden, keyfi uygulamalarla derenin üstünü açacağız diye, derenin üstünü ıslah edeceğiz diye halkımızın, vatandaşımızın ekmek parasının kazandığı, binlerce insanın geçim derdini geçirdiği, esnafın, halkın sıkıntılarını giderdiği yer. Bitlisli hukuku bağlıdır, devletine sonuna kadar bağlıdır. Ama devlet zulmetmez, tehdit etmez, sosyal devlet halkına sahip çıkan bir devlettir. Devleti yaşat ki insan yaşasın ama insanı yaşat ki devlet de mutlu olsun, insanlarımız mutlu olsun." dedi. Basın açıklamasının ardından heyet, Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan'ı ziyaret etti. Ziyarette uygulanacak projede esnafın yaşayacağı sıkıntıları dilen getiren Tezcan, Cumhurbaşkanının yanlış bilgilendirildiğini belirtti.

Bitlis Ticaret Odası Başkanı Davut Tezcan, "Sayın Cumhurbaşkanını yanıltmışlar. Eğer Cumhurbaşkanını yanıltmasaydılar, Cumhurbaşkanın kararı içinde yıkılacak yerlerden biri Ulu Cami, Hacı Behiye Cami, Kazım Paşa Okulu, tarihi Buğday Pazarı, Paşa Hamamı. Cumhurbaşkanının bu krokinin altına bilerek imza attığına inanmıyorum. Onu da rant için kandırmışlar, ona yanlış bilgi vermişler." diye konuştu.

Kaynak/İlkha şükrü Tontaş

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER