VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 04 February 2023 07:48:33

0 Yorum

Kez Okundu.

İsrail’in Ukrayna Desteği

 İsrail'in U

krayna  Desteği 

Netanyahu: Ukrayna'ya Demir Kubbe vermeyi değerlendiriyoruz

H24 / Ortadoğu 

Rusya-Ukrayna savaşı son sürat devam ederken ABD başta olmak üzere, batı ülkelerinin desteğini alan Ukrayna'ya bir yardım da İsrail'den geldi.

 

İsrail Ukrayna'ya Demir Kubbe vermeyi vermeyi planlıyor 

Rusya-Ukrayna savaşı son sürat devam ederken ABD başta olmak üzere, batı ülkelerinin desteğini alan Ukrayna'ya bir yardım da İsrail'den geldi. İran’ın Rusya’ya silah gönderdiğini söyleyen İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Ukrayna'ya askeri yardım yapacaklarını, ' Demir Kubbe' hava savunma sistemini gönderebileceklerini duyurdu. Amerikan CNN televizyonuna verdiği röportajda, İsrail üretimi Demir Kubbe hava savunma sistemini Ukrayna'ya gönderip göndermeyeceği sorulduğunda, "Bunu kesinlikle değerlendiriyorum." diye cevap veren Netanyahu, ABD'nin İsrail'de tuttuğu mühimmat stokundan bir kısmının Ukrayna'ya gittiğine işaret etti.

İRAN MÜHİMMAT TESİSİNE SALDIRI

Hafta sonu İran'ın İsfahan kentinde Savunma Bakanlığına ait mühimmat üretim tesisine insansız hava araçlarıyla düzenlenen saldırının arkasında İsrail'in bulunduğu iddialarını ne doğrulayan ne de yalanlayan Netanyahu, "Ben belirli bir operasyon hakkında konuşmuyorum. Orta Doğu'da ne zaman bir patlama olsa İsrail suçlanıyor ya da işaret ediliyor. Bazen biz yapıyoruz, bazen de biz değiliz." ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER