VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 05 November 2021 08:50:14

0 Yorum

Kez Okundu.

İran’dan Amerika’ya Suçüstü Operasyon

İran'dan Amerika Suçüstü Yakalama

H24/ Dünya

 

İran’a ait bir petrol tankerini durdurup yükünü başka bir gemiyle çalmaya çalışan Amerikan ordusu suçüstü yakalandı.

İran devlet televizyonuna dayandırdığı haberine göre Amerikalılar tarafından bir İran tankerinden gasp edilmeye çalışılan petrol, İran Devrim Muhafızları Ordusu birlikleri tarafından yeniden kurtarıldı.

Habere göre Amerikalılar, İran’ın ihraç ettiği petrolü taşıyan bir tankeri Umman Denizi’nde ele geçirdi ve tankerdeki petrolü başka bir gemiye boşaltarak o gemiyi bilinmeyen bir rotaya yönlendirdi.

Ancak İran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birlikler sürat tekneleri ve helikopterlerle yaptığı operasyon sonucu Amerikalılar tarafından çalınan petrolü taşıyan gemi durduruldu ve İran kara sularına çekildi.

Çalıntı petrolü taşıyan geminin durdurulup İran kara sularına çekilmesi sırasında bölgedeki Amerikan donanmasına ait bir savaş gemisi ile birkaç helikopterin İran Devrim Muhafızları tarafından el konulan gemiyi bir süre takip ettikleri; ancak çatışmaya girmekten sakındıkları bildirildi.

Çaldıkları petrolü taşıyan gemiyi yeniden ele geçirmeye çalışan Amerikan donanmasının daha sonra birkaç savaş gemisini daha kullanarak İran Devrim Muhafızları tarafından çekilmekte olan geminin önünde baraj oluşturmaya çalıştığının belirtildiği haberde Amerikan donanmasının gemiyi engellemekte başarısız olduğu ve geminin İran kara sularına çekildiği ifade edildi.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER