VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 28 October 2021 20:03:59

0 Yorum

Kez Okundu.

Hükümet Yunanistan İçin Harekete Geçmeli

Hükümet Yunanistan İçin Harekete Geçmeli

H24/Siyaset | Dış Politika

Fatih Erbakan'dan Yunanistan uyarısı Yarın çok geç olmadan... Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan, Yunanistan'ın karasularını 12 mile çıkarmak istediğini belirterek hükümeti adım atmaya geçmeye davet etti.

"HÜKÜMET HİÇ VAKİT KAYBETMEDEN HAREKETE GEÇMELİDİR"

"Hükümet’in Ege’de karasuları konusunda kararlı ve tedbirli bir tutum ortaya koyması bir zaruret arz etmektedir" uyarısında bulunan Erbakan, "Ayrıca Türkiye gibi NATO ülkesi olan Yunanistan’ın, bir başka NATO üyesi olan ve nükleer güce sahip Fransa ile yapmış olduğu anlaşmadan sonra bizzat Dışişleri Bakanı Dendias tarafından “savaşa hazırız” sözleri ile Türkiye’yi anlaşma yaptığı ülkenin nükleer gücünü arkasına alarak tehdit etmeye kalkışması, NATO Antlaşması’nın 5. Maddesine aykırı olup, Hükümet’in bu konuda da hiç vakit kaybetmeden uluslararası hukuk yoluna başvurması gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

"YUNANİSTAN, TÜRKİYE ÜZERİNDE BASKI KURMAYA ÇALIŞIYOR"

Erbakan, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı: "Yunanistan, Türkiye’nin Lozan’dan kaynaklanan haklarını hiçe sayarak bir yandan Doğu Akdeniz ve Ege Denizi’nde stratejik hamleler yapmaya çalışırken, diğer yandan savunma alanında Fransa ve ABD ile stratejik anlaşmalar yapma yoluna gitmektedir.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias’ın, İngiliz mevkidaşı Liz Truss ile savunma alanında ikili işbirliği çerçeve anlaşması imzalama yoluna gitmesi, GKRK’nin Doğu Akdeniz’de, KKTC’nin haklarını yok sayarak tüm Kıbrıs adına hareket etmesi ve son olarak Yunanistan, GKRK ve Mısır arasında yapılan 9. Liderler Zirvesi’nin sonunda yayınlanan ortak mutabakat muhtırası Türkiye üzerinde baskı kurmaya yönelik adımlardır."

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER