VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 22 September 2021 08:29:53

0 Yorum

Kez Okundu.

Hollanda’da Kilise’de Corona Serbesti

Hollandalı piskoposlar kiliseye gidenleri korona geçişine mecbur etmeyecek

 Kiliseye gidenler, Cumartesi gününden itibaren ayin sırasında bir buçuk metre kuralını varışta bir korona bileti göstermek zorunda kalmadan bırakabilirler. Hollandalı piskoposlara göre, kapıda böyle bir çek "Kilise'nin karakterine" uymuyor. Protestan Kilisesi de kontrol etmeyecek. 

 Groningen'deki Aziz Joseph Katedrali.Image anp Korona biletinin tanıtılması, geçtiğimiz hafta Hollanda toplumunu ikiye böldü.

Restoranlarda, kafelerde, sinemalarda, tiyatrolarda ve etkinliklerde 25 Eylül'den itibaren 12 yaşını doldurmuş herkesin aşı belgesi, iyileşme belgesi veya negatif test sonucu ibraz etmesi zorunludur.

Kabine tedbirle aşı zorunluluğunu önlemek istiyor, başkalarının gözünde korona geçişi bunun örtülü bir şekli. Dini kurumlar olarak kiliseler bu danstan doğar.

Anayasa temelinde, herkes inancını 'bireysel olarak veya başkalarıyla birlikte topluluk halinde' ifade etmekte özgürdür. Örneğin sadece bir kilisenin dışında sağlığın korunması önceliklidir.

Bu nedenle kiliseler, tıpkı camiler ve tapınaklar gibi hangi korona kurallarına uyacaklarına kendileri karar verebilirler. Düzinelerce kilisenin temsilcisi olan Devlet İşlerinde Dinlerarası Temas (CIO), yeni korona kurallarıyla ilgili protokolünde, korona bileti şartı "kilise hizmetleri için geçerli değil" diye yazıyor. CIO, hizmetlerin ziyaretçilerin birbirinden 'uygun bir mesafeyi' koruyabilecek şekilde kurulmasını tavsiye ediyor.

Mesafe kuralından vazgeçmenin bir koşulu olarak, Roma Katolik Kilisesi havalandırmanın düzenli olması gerektiğini belirtir. Buna ek olarak, Kilise "kesinlikle" yandaşlarını aşı olmaya çağırıyor.

Ancak papazlar, 'Kilise'nin karakterine uygun olmadığı için' korona giriş bileti talep etmek zorunda değiller. Ayrıca, bunu dikkate alan veya almayan insanlar arasındaki ayrım, piskoposlar için çok ileri gider.

Ortak bir bildiride, "Bunu talep etmek veya zorlamak istemiyoruz, ancak Papa Francis'in acil bir çağrıda bulunması gibi yapmak istiyoruz" dediler. Papa aşılamayı bir sevgi eylemi olarak adlandırıyor: kendiniz için, ailelerimiz, arkadaşlarımız ve tüm halklar için.

Yaklaşık 1.500 belediyenin bağlı olduğu Hollanda'daki Protestan Kilisesi'nin yönetim kurulu da korona giriş biletini kilise toplantıları için uygun bulmuyor. "Bir etkinlik niteliğinde bir etkinlik düzenlenirse (birlikte yürüyen birçok insanı düşünün), korona bileti ile çalışmak zorunludur." Bir buçuk metre kuralının kalkmasıyla birlikte Protestan Kilisesi daha dikkatli davranıyor.

Önlemin esas olarak şekil değiştirdiğini vurguluyor: zorunlu niteliği ortadan kalkıyor, ancak 'acil tavsiye' olarak kalıyor. 'Bir cemaatin 'uygun bir mesafeyi koru' ifadesini nasıl dolduracağı, kilise binasının düzenine bağlıdır.' Örneğin, kilise cemaatleri, mesafeyi korumaktan hoşlanan insanlar için salonda ayrı bir yer ayırmayı düşünebilir.

Bu yılın Mart ayında, Urk ve Krimpen'deki ağır Reforma tabi tutulan kilise müdavimleri, korona kurallarını toplu halde görmezden geldi.

Kalabalık yoğun bakım ünitelerinde büyürken, ibadet eden yüzlerce kişi toplandı. Bir ay sonra kabine, bir korona salgını durumunda kilise ve camilerin en fazla on gün kapalı tutulması için bir yasa tasarısı sundu.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER