VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 05 February 2022 00:09:25

0 Yorum

Kez Okundu.

Hdp’li Fêlle Oya’dan İslam Küstahlığı

Müslüman olan Kürtlerin oylarıyla seçilen vekil özgürlük naraları atarken gazını alamıyarak akp üzerinden İslam’a hakaret etme kustahlığını gösterdi

HDP'li Oya Ersoy kandil gecesi haddi aştı

H24/ Siyaset/ Ateiszm

H24haber yayın grubu olarak  İslam'a ve onun değerlerine hakaret eden, sözde vekil insan hakları ve demokrasiden söz edebiyatı yapan küstah! Oya Ersoy'u akp Üzerinden değer ve İslam inancına yaptığı konuşmasını telin ediyoruz.

Biz haksızlık karşısında haklidan yana bir yayın yapmayı hedefliyoruz, halkın din dil mezhep ırk farkı gözetmeksizin Siyaset yapmasını bilmeyen cahillerin hak araması da maalesef yanlış olur. 

İslam sizin neyinize engel oldu bre cahil, bre Küstah Kadın!

Kürt kadın ve insanını bilimden ilimden aileden koparan sizin gibi kokuşmuş fikirli güya aydın güya ilerici sarlatanlardir.

Akp orada! Bı farkınız yok aslında kadın ve bir çok konuda birlikte hareket ettiniz.

Akp eşittir İslam değilki zavallı Fila Ersoy! Oda sizin gibi ideoloji ve din tüccarı.

 

TBMM kürsüsünden İslam'a ve Müslümanlara hakaret HDP vekili Oya Ersoy, TBMM'de yaptığı konuşmada, İslam dinini ve Müslümanları hedef aldı.

AK Parti iktidarına 'gerici' diyen Ersoy, "Bugün karşı karşıya olduğumuz yıkım, 500 yıl önceki Osmanlı yönetimini, 1500 yıl önceki dini toplum ilişkilerini ve 2 bin 500 yıl önceki Orta Asya masallarını yeniden kurma hayalidir." ifadelerini kullandı. HDP vekilinin skandal açıklamalarına AK Parti'li vekiller sert şekilde tepki gösterdi.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, "Bu mübarek günde İslam'a hakaret edemezsiniz, yazıklar olsun sana" dedi. söz alan HDP vekili Oya Ersoy, haddi aşan skandal açıklamalarda bulundu.

HDP VEKİLİ KANDİL GECESİNDE İSLAM'I HEDEF ALDI

 AK Parti iktidarını hedef alarak 'gerici' olduğunu öne süren Ersoy, "Bugün karşı karşıya olduğumuz yıkım, 500 yıl önceki Osmanlı yönetimini, 1500 önceki dinin toplum ilişkilerini ve 2500 Orta Asya masallarını yeniden kurma hayalidir. Kindar ve dindar nesli yaratma ucubeliğidir." diye konuştu.

AK Parti'nin toplumun aklını ve vicdanını yok ettiğini iddia eden HDP vekili, "Ortak bir gelecek kurma hedefini yok ediyorsunuz. Sizler 500 yıl geride kalmış Osmanlı'yı, din esaslı toplum düzenini hortlatmaya çalışıyorsunuz da ondan size gerici diyoruz." dedi. HDP'li Oya Ersoy kandil gecesi haddi aştı: TBMM kürsüsünden İslam'a ve Müslümanlara hakaret HDP vekili Oya Ersoy, TBMM'de yaptığı konuşmada, İslam dinini ve Müslümanları hedef aldı. AK Parti iktidarına 'gerici' diyen Ersoy, 'Bugün karşı karşıya olduğumuz yıkım, 500 yıl önceki Osmanlı yönetimini, 1500 yıl önceki dini toplum ilişkilerini ve 2 bin 500 yıl önceki Orta Asya masallarını yeniden kurma hayalidir.' ifadelerini kullandı.

HDP vekilinin skandal açıklamalarına AK Parti'li vekiller sert şekilde tepki gösterdi. AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, 'Bu mübarek günde İslam'a hakaret edemezsiniz, yazıklar olsun sana' dedi.

AK PARTİ'Lİ VEKİLLERDEN SERT TEPKİ: YAZIKLAR OLSUN

 Skandal sonrası AK Parti'li milletvekilleri Ersoy'a sert şekilde tepki gösterdi. AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, "Bu mübarek günde İslam'a hakaret edemezsiniz, yazıklar olsun sana. Bu gece Regaip Kandili, yazıklar olsun!" ifadelerini kullandı.

'ÖĞRETMEN' PROVOKASYONUNA DA YANIT: TERÖRİSTLERİN ÖLDÜRDÜĞÜ ÖĞRETMENLERDEN BAHSET

Kendisine yöneltilen tepkilere aldırmadan konuşmasına devam eden HDP vekili, "Öğretmenlerimizin ekonomik, sosyal haklarını artıracak, toplumsal itibarını yeniden kazandıracak adımlar da yok." diye konuşunca, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, "Teröristlerin öldürdüğü öğretmenlerden bahset." ifadeleriyle tepki gösterdi.

HADDİ AŞAN SÖZLERİ İNCELENECEK

İslam'a ve Müslümanlara kandil gecesinde açıkça hakaret eden Ersoy'un sözleri için TBMM Başkanvekili tutanakları inceleyeceğini ifade etti.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER