VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 07 January 2022 23:26:28

0 Yorum

Kez Okundu.

HAMAS’tan ’’Kasım Süleymani

'Kasım Süleymani kimdir?' sorusuna Hamas cevap verdi

Hamas siyasi büro üyesi Mahmud Ezzehar, Nuceba Hareketi’nin Gazze muhabirine şehit Kasım Süleymani’nin hayatı ve mücadelesi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

’Kasım Süleymani kimdir?’ sorusuna Hamas cevap verdi

Hamas siyasi büro üyesi Mahmud Ezzehar, Nuceba Hareketi’nin Gazze muhabirine şehit Kasım Süleymani’nin hayatı ve mücadelesi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

MAHMUD EZZEHAR (Hamas Siyasi Büro Üyesi):

 ‘Bizim Filistinliler ve HAMAS olarak, Şehit Süleymani ile uzun yıllardır tanışıklığımız var; Marj El Zhour'a ( Güney Lübnan) ve diğer bölgelere sürüldüğümüz sürgün yıllarında. O, gerçekten aktif ve ağırlığı olan şahsiyetlerdendi. Şu anlamdaki; O, işgale maruz kalmış Filistin milletine yardım ettiğinde, bu yardımları, İslami idrakı, temelleri, ölçüleri ve inançları kaynak alarak yapıyordu. Onun Filistin'i özgürleştirmeye olan inancı gerçek bir inançtı. Bu doğrultudaki işleri de sadıkaneydi. Eğer sadık olmasaydı, ona böyle bir suikast yapılmazdı. O, direnişe inanıyordu. Direnişin muzaffer olacağına iman etmişti. O, aynı şekilde Siyonist rejimin yok olacağına da inanıyordu. Onun ve bizim yaşadığımız bu dönemden, nihai hedefimiz olan İslam dünyasını Batı'nın müdahalelerinden kurtarma hedefimizin gerçekleşmesi için, sonuna kadar yararlanmamız gerektiğine inanıyordu. O, silah taşımaya ve hedefleri gerçekleştirmeye kadir gerçek bir direnişin varlığından emin olduktan sonra Filistin’e sınırsız destekler yağdırdı. Gönderim imkanı olan her türlü mühimmat ve silah bize verildi. Sadece bize değil. Lübnan, Suriye ve Filistin'deki tüm direniş hareketlerinden duyduk bunu. Hatta diğer ülkelerde de onun bir rolü vardı. Mesela Irak ki,  bu yüzden de şehadeti Irak'da vuku buldu. Şehit Süleymani’nin vatanı dünyaydı. İran'a duyduğu aşk ve onun menfaatleri doğrultusunda çalıştığı kadar İslam Ümmetini de destekliyor ve takviye ediyordu.

O, işgalciliğin her türünden en şiddetli şekilde nefret ederdi; özellikle de Siyonist işgalciden. Ben bu söze şehadet ederim, zira bunu şahsen kendisinden duydum. Onu çok uzun zamandan beri tanıyordum. O; direnişin tek bir tavır olduğuna, modern ve gelişmiş araçlarla tek bir hedef üzerinde birleşmenin onu hayata geçirmek için gerekli olduğuna inanıyordu.’

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER