VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 02 March 2020 09:55:15

0 Yorum

Kez Okundu.

Hac ve umre hizmetlerini İsrail organize edecek

Hac ve umre hizmetlerini İsrail organize edecek

S. Arabistan’dan yeni skandal: Hac ve umre hizmetlerini İsrail organize edecek Son zamanlardaki açıklamalarıyla “ılımlı İslam” vurgusu yapan Suudi Arabistan, İsrail ile olan ilişkilerini de “güçlendirme” yoluna gitti.

Suudi yönetim Mart ayı başında İsrail’e hava sahasını açmıştı. Arabistan Şimdi de hac ve umre ibadetlerini yerine getirmek üzere kutsal toprakları ziyaret eden Müslümanların tepkisini çeken bir karar aldı. Karara göre hac ve umre organizasyonu İsrail menşeli bir şirkete verildi.

Ortadoğu’da, İsrail’in ortağı olma çabasına giren Suudi Arabistan, yeni bir adım daha atarak bu amacını pekiştirdi. Suudi Arabistan yönetimi, hac ve umre organizasyonunu yapan Suudi şirkete, İsrail menşeli bir şirketi ortak etme kararı aldı.

Ortaklık kararı kapsamında İsrailli şirket, hac ve umre ibadetleri için Suudi Arabistan’a gelen ziyaretçilerin bütün bilgilerini toplayarak yanında tutacak. Geçtiğimiz ayın başlarında İsrail’e hava sahasını açan Arabistan yönetiminin bu adımı tepkiyle karşılanmıştı. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Suudi Arabistan’ın Hindistan’dan İsrail’e giden uçaklara hava sahasını kullanma izini verdiğini açıklamış ve olayı doğrulamıştı.

MÜSLÜMANLARIN BİLGİLERİ İSRAİLLİ ŞİRKETE TESLİM EDİLECEK

Gizli kararların alındığı odaklara yakın olduğu ifade edilen el-Ahdu l-Cedit (Yeni çağ) isimli Twitter kullanıcısı, konuyla ilgili sosyal medya hesabında açıklamalarda bulundu. Ahdu l-Cedit, paylaştığı twitter mesajlarında, “Suudi yönetimi, daha önce el koyduğu hac ve umre organizasyonu yapan bir şirketle İsrail menşeli bir şirket arasında ortaklık başlattığını duyurdu. Buna göre, hac ve umre organizasyonundan sorumlu olan şirket artık İsrail menşeli şirketle beraber hac ve umre için kutsal topraklara gelenlerin bütün bilgilerini kayıt altına alacaktır.” ifadelerini kullandı.

MUHAMMED BİN SELMAN TUTUKLATMIŞTI

Hac ve umre organizasyonu yapan (UTŞ) şirketi hakkında bilgiler de veren el-Ahd-u l-Cedit isimli hesap, şirketin sahibinin Emir Abdullah bin Faysal olduğunu kaydetti. Emir Abdullah bin Faysal’ın, Kasım ayında Muhammed bin Selman’ın öncülüğünde tutuklanan 200’den fazla Suudi yetkiliden biri olduğunu kaydeden hesap, Emir Abdullah bin Faysal’ın, serbest bırakılması karşılığında sahibi olduğu şirketi Suudi Arabistan yönetimine devrettiğini ileri sürdü.

PEYGAMBERİMİZE MUHABBET HEDEF ALINIYOR

Geçen günlerde ise Suudi Arabistan, içlerinde Peygamber Efendimizin (sav) ilk vahye muhatap olduğu mekân olan ve yüzyıllardır tüm Müminlerin aşkla tırmandığı Nur Dağı ve Hira Mağarası’nın da aralarında bulunduğu birçok yerin ziyaret edilmesinin yasaklamıştı. Bahane ise bazı cahil kişilerin Nur Dağı’nda uydurma uygulamaları ve şirk unsuru içeren ritüelleri ihya etmeye çalışması olarak gösterilmişti. Kaynak/ milligazete.com.tr

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER