VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 08 September 2022 07:51:22

0 Yorum

Kez Okundu.

Gençlere: Dinden İntikam Alınmaz

GENÇLERE: DİNDEN İNTİKAM ALINMAZ!

H24/ Makale / Adil AVAZ

Genç kardeşlerim, günümüzde size dayatılan din, Allah'ın "sizin için seçtiği" ve yine "Allah katında geçerli tek din(sistem) olan İslam" değildir!

Dolayısı ile günümüz öğretisi olan İslama karşı tavrınızı anlıyor ve size hak veriyorum. Ancak dediğim gibi sizin karşı durduğunuz din peygamber öğretisi olan din değil; kapitalist dayatmanın size sunduğu liberal dindir.

Zira Kurani olan dinde, günümüz dinsel eylemlerin çoğu şirk sayılmaktadır.

Bunların başında da dini kılığa büründürülmüş, mübarekleştirilmiş(!) Kurum ve şahsiyetlerdir.

Değerli kardeşlerim, solcu, sağcı, deist hatta ataist olabilirsiniz. Tercihinizdir eyvallah. Ancak karşı olduğunuz sistemin/dinin, hakiki kurallarını çok iyi bilmelisiniz.

Daha doğrusu red ettiğiniz bir hakikatin, aslını bilmek zorundasınız. Eğer bu söz konusu hakikati Kuran değil de, Kuran adına konuştuğunu iddia eden din baronlarından öğrenmeye çalışırsanız ve biraz da kafanız çalışıyorsa, haklı olarak varacağınız sonuç tedavüldeki sonuçtur.

Şunu iyi bilmelisiniz ki sizin muhatab kaynağınız, hacı, hoca, şeyh, gavs, kutub, mesih vs değil; Kurandır. Yani Allah'ın hükümleri.

Bu hükümler birilerinin tekelinde değil; direkt olarak senin içindir. Eğer bu hükümler hoşuna gitmiyorsa hiç olmazsa bilinçli olarak red etme hakkına sahip olursun.

Ayrıca Kuran sadece müslümanlara değil; bütün Dünya insanlığına hitap eder. Müslümanlar sadece bu hitabın uygulayıcılarıdır. Ama günümüz müslümanları da bunu uygulamıyarak iki yüzlülük yapıyorlar.

Kardeşlerim, İslam dini/sistemi, adaleti, paylaşmayı, emeğin karşılığını, iyiliği, yardımlaşmayı, hakkı üstün tutmayı, doğaya saygıyı vs emreder.

Buna karşılık, aldatmayı, haksız kazancı, torpili, ırkçılığı, rüşveti, emanete ihaneti vs red eder. Şimdi bu ana hükümlerin kimleri rahatsız edeceğini ve ettiğini az çok taktir ediyorsunuzdur. Size düşen, bu hükümlerin mücadelesini vermektir. Zira öyle inanıyorum ki, bu hükümler insan onuruna ve geleceğe dair bir dünyanın dizayn edilmesine yakışan hükümlerdir.

Bu hükümler mevcut sistemlerin simsarlarınca manüpüle edilip, "hakikat bile bile gizlenmektedir."

Gençler, tarafınız, düşünceniz, inancınız ne olursa olsun, bu hükümlere sahip çıkmalısınız.

Dünya ve insanlık için buna mecburuz.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER