VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 20 May 2022 00:10:28

0 Yorum

Kez Okundu.

Erdoğan Hayır Oyu Verecez

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın NATO resti sonrasında Finlandiya’dan ilk açıklama: İyi niyetle çözülebilir

Erdoğan Hayır Oyu Verecez

H24/ siyaset 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO'ya üye olmak için başvuru yapan Finlandiya ve İsveç'e teröre verdikleri desteklerden dolayı tepki göstermişti. Erdoğan'ın bugün iki ülkeye resti çekip "Üyelikleri için hayır oyu vereceğiz" demesinin ardından Finlandiya Başbakanı Sanna Marin'den de bir açıklama geldi. Marin, "Türkiye ve diğer ülkelerle olan görüşmelerde sakin kalmanın, soruları yanıtlayarak yanlış anlamaları düzeltmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Her sorun ve tartışma iyi niyetle çözülebilir" dedi.

 

"HAYIR OYU VERECEĞİZ" ’’NATO bir güvenlik teşkilatıdır, içerisinde terör örgütlerinin olmasını kabul edemeyiz’’ diyen Erdoğan, şunları söyledi: "Her şeyden önce NATO konusunu değerlendirmekte fayda görüyorum. NATO ile ilgili adımda malum bu İsveç, Finlandiya tüm bunlar bizdeki terör odaklarını kendi ülkelerinde barındıranlar.

Ve onlara yani PKK’ya YPG’ye bu denli ülkelerinde ev sahipliği yapacaklar. Yürüyüşse yürüyüş, paçavralarını af edersiniz köprü üstlerine her yere asacaklar.

Bunlar ülkemdeki terör kaynaklarını teşvik edip bunlara ciddi manada parasal destekler de verip bunlara silah desteği veren bu ülkelerle, kendilerine de söyledik. ’NATO bir güvenlik teşkilatıdır. Böyle bir güvenlik teşkilatının içerisinde biz terör örgütlerini olmasını kabullenemeyiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO üyesi olmak için başvuruda bulunan Finlandiya ve İsveç hakkında bugün yeni açıklamalarda bulundu. Daha önce iki ülkenin üyeliğine teröre destek verdikleri için karşı çıkacaklarını söyleyen Erdoğan, bir kez daha resti çekti.

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER