VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 12 October 2021 00:24:16

0 Yorum

Kez Okundu.

Erbakan’dan Babacan Davutoğlu İmamoğlu’na Eleştiri

Erbakan'dan Faiz Suriye Ekonomi soruları

H24/SİYASET

Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan'dan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'na sert sözler: Bu ülkeyi asıl sen batırmışsın

Yeniden Refah Partisi Lideri Fatih Erbakan’dan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na sert sözler: Bu ülkeyi asıl sen batırmışsın

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih ErbakanDEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na ateş püskürdü.

Erbakan, Ali Babacan'a, "Bu ülkede yıllarca ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yaptı. Ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yaptığı sürede Türkiye’de devlete yıllık ortalama faiz ödemesine 36,5 milyar dolar. Çok eleştirdikleri Eski Bakan Berat Albayrak, onun döneminde yıllık ortalama faiz ödemesi 17 milyar dolar. Eleştirip duruyordunuz. 'Her şey bizim dönemimizde çok iyi' diyordunuz.

Hayır, öyle değil. Sizin yarınız kadar faiz ödemiş. Siz onun 2 katı faiz ödemişsiniz. derken, Davutoğlu'na ise Suriye üzerinden tepki gösterdi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan bir dizi toplantıya katılmak üzere Samsun'a geçti. Erbakan burada dikkat çeken açıklamalar yaptı. Millet İttifakı'na katılma noktasında olan Gelecek Partisi ve DEVA Partisi genel başkanları Ali Babacan ile Davutoğlu, Erbakan'ın hedefindeydi. Erbakan, iki isme de çok sert sözlerle yüklendi. Özellikle Babacan'a yönelik sözleri hayli dikkat çekiciydi. Erbakan, "Bu ülkede yıllarca ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yaptı. Ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yaptığı sürede Türkiye'de devlete yıllık ortalama faiz ödemesine 36,5 milyar dolar. Çok eleştirdikleri Eski Bakan Berat Albayrak, onun döneminde yıllık ortalama faiz ödemesi 17 milyar dolar. Eleştirip duruyordunuz. 'Her şey bizim dönemimizde çok iyi' diyordunuz. Hayır, öyle değil. Sizin yarınız kadar faiz ödemiş. Siz onun 2 katı faiz ödemişsiniz." dedi.

ERBAKAN'DAN BABACAN'A: BU ÜLKEYİ BORCA SEN BATIRDIN!

Erbakan, Ali Babacan'ın Ekonomi Bakanlığı dönemine değindi. Rakamlar üzerinden sert ifadeler kullandı. Erbakan şunları söyledi:

Millet İttifakı'nın bloğunun içerisine yeni yeni eklelenen yeni kurulmuş 2 tane muhalif parti var. Bir tanesinin genel başkanı, bu ülkede yıllarca ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yaptı. Ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yaptığı sürede Türkiye'de devlete yıllık ortalama faiz ödemesine 36,5 milyar dolar. Çok eleştirdikleri Eski Bakan Berat Albayrak, onun döneminde yıllık ortalama faiz ödemesi 17 milyar dolar. Eleştirip duruyordunuz. 'Her şey bizim dönemimizde çok iyi' diyordunuz. Hayır, öyle değil. Sizin yarınız kadar faiz ödemiş. Siz onun 2 katı faiz ödemişsiniz. Yine bu yeni kurulan partinin başkanı ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı koltuğuna otururken, özel sektörün ve devletin toplam borcu 129 milyar dolar. Bakanlık koltuğundan ayrıldığı gün özel sektör ve devletin borcu 400 milyar dolara çıkmış. Bu ülkeyi asıl borca sen batırmışsın. Hazinenin resmi rakamlarıyla söylüyorum.

DAVUTOĞLU'NA SURİYE TEPKİSİ: BATAKLIĞA SAPLADIN

Suriye'de olan olayların başlangıcına da değinen Fatih Erbakan, "Diğer partinin genel başkanı, başbakan olduğunda Türkiye, Suriye bataklığına saplandı. Suriye'de bu noktada gelinmesinin en önemli müsebbiplerinden. Orta Doğu'da Amerika'nın postacılığı vazifesini yapan bir dış politika anlayışının uygulayıcısı olan Dışişleri Bakanlığı döneminde şu anda diğer kurulan partinin genel başkanı Başbakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı dönemlerinde Türkiye'yi Suriye bataklığına saplayan" diye konuştu.

SAMSUNDA KANNAT ÖNDERLERİ ZİYARETLERİ

Image

ImageImage

Image

Image

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER