VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 12 May 2022 08:12:22

0 Yorum

Kez Okundu.

El Cezire Muhabiri Akile Siyonistlerce Öldürüldü

El Cezire Muhabiri Akile Siyonistlerce Öldürüldü

H24/ Ortadoğu 

El Cezire muhabiri Akile’nin öldürülmesi Batı Şeria’da protesto edildi.

Filistin resmi ajansı WAFA’da yayımlanan habere göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Şirin Ebu Akile için yarın Ramallah kentinde düzenlenecek cenaze törenine katılacak.

El-Halil’deki Gazeteciler Sendikası da bu akşamdan itibaren Filistinli kadın gazeteci Ebu Akile için taziyeleri kabul edeceklerini duyurdu.

Şirin Ebu Akile’nin öldürülmesi Katar merkezli El Cezire televizyonunun deneyimli saha muhabiri Şirin Ebu Akile, İsrail askerlerinin bu sabah işgal altındaki Batı Şeria’da bulunan Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskını takip ettiği sırada, İsrail askerlerinin açtığı ateşle öldürüldü.

El-Halil kentinde toplanan onlarca Filistinli gazeteci ve aktivist İsrail’i protesto ederken, Batı Şeria’nın güneyindeki Dura Belediyesi çalışanı Filistinliler de düzenledikleri gösteriyle El Cezire muhabirinin öldürülmesini kınadı. Şirin Ebu Akile’nin cenazesine Filistin Devlet Başkanı Abbas da katılacak El Cezire televizyonunun deneyimli kadın muhabiri Şirin Ebu Akile’nin İsrail askerleri tarafından öldürülmesi Batı Şeria’nın birçok bölgesinde protesto edildi.

Batı Şeria’nın Ramallah kentindeki Bir Zeyt Üniversitesi kampüsünde toplanan onlarca öğrenci, bu sabah İsrail askerlerinin Cenin kentine yaptığı baskını takip ettiği sırada öldürülen Ebu Akile’nin fotoğraflarını taşıyarak gösteri düzenledi.

Yeniden Refah Partisi'n den Kınama Mesajı 

Yeniden Refah Partisi Dış ilişkiler Başkanlığı olaya tepki gösterdi. Sözde insan hakları savunucularını göreve çağırdı.

İşgal altındaki Batı Şeria'daki Cenin mülteci kampına yönelik İsrail işgal güçlerinin baskını sırasında El Cezire muhabiri Shireen Abu Akileh'in yüzünden vurularak öldürülmesini şiddetle kınıyoruz.

Doğan Bekin

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı

https://www.facebook.com/rhvmimarlik/ https://instagram.com/h24haber?igshid=zq8vz8puuo1z
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
https://www.facebook.com/rhvmimarlik/videos/557660301802778
Yazar Bilgisi

H24 Haber H24 Haber infokariha.net Tüm Yazıları

BENZER HABERLER