VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
KÜNYE
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
H24HBR

@ Haber Tarihi : 17 January 2020 10:41:41

0 Yorum

Kez Okundu.

Diyanet faiz fetvası verirken, Erbakan Hoca böyle uyarmıştı

Diyanet'in faiz fetvasını tartışılırken Erbakan Hoca böyle uyarmıştı

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'nın 1993 yılında Hac ibadetini gerçekleştirmek üzere gittiği Suudi Arabistan’da yaptığı konuşma da faizin insanlara zulüm getirdiğini anlatmıştı.

Türkiye Diyanet'in faiz fetvasını tartışıyor... Erbakan Hoca noktayı bakın nerede ve nasıl koyuyor? Vatandaşa müjde olarak sunulan ve 100 bin kişiyi faiz bataklığına sürükleyen TOKİ’nin ‘Sosyal Konut Projesi’ gündemi meşgul etmeye devam ediyor.

Bakanlık destekli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın himayesinde yapılacak proje için "Faiz var mı, yok mu?" tartışmaları sürerken Diyanet’e bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı’ndan, ‘Sosyal konut projesinden yararlanmak caizdir’ fetvası verildi.

https://www.4x4bet123.com/ https://www.4x4bet123.com/

ERBAKAN FAİZ KONUSUNDA BÖYLE UYARMIŞTI

Diyanet'in verdiği fetva tartışılırken Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 1993 yılında Hac ibadetini gerçekleştirmek üzere gittiği Suudi Arabistan’da yaptığı konuşmada Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in Veda Hutbesi’nde buyurduğu 'Faizin her çeşidi kaldırılmıştır' ifadelerini hatırlatarak Müslümanları faiz konusunda ikaz etmişti. Konuşmasında faizin insanlara sadece zulüm getireceğini belirten Erbakan, “Hacca gelip buradaki İslam ordusunun askeri olduktan sonra, Allah muhafaza buyursun, sakın ha bu Arafat’a gelenlerden bir tanesi memlekete gittiği zaman faizcileri desteklemesin. Sakın ha gittiği zaman zalimleri desteklemesin. O zaman buraya gelmenin manası kalmaz” demişti. Erbakan Hoca, Arafat’ta yaptığı konuşmada “Faiz kırk çeşit belanın mikrobudur.

Sadece insanlara zulüm getirir. Onun için faiz kaldırılmıştır. Size Kur’an-ı Kerim’de Cenab-ı Hakk’ın gösterdiği hak ve adalet nizamı yolunda yürüyün” demişti.

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER